закрити
Телефони:
  • +38 044 333-49-15
  • +38 068 231-41-12
  • info@pufetto.com
17 листопада 2017

10 кроків до скандинавського стилю

Скандинавський стиль не втрачає популярності вже дуже давно. Це досить універсальний вибір для людей, які не бажають захламлювати простір зайвими предметами і меблями, та для тих, хто не любить химерного декору. Такий простір екологічний у всіх сенсах: спокійні лінії, натуральні матеріали в оформленні інтер'єру, нейтральні або натуральні кольори. Це відповідний вибір для впевнених в собі романтиків, не позбавлених практичності і здорового глузду - і для тих, кому подобається дихати на повні груди в своєму будинку.

Максимум вільного простору
Для початку виносимо з квартири або будинку все зайве, даємо простору "подихати", а собі дозволяємо повністю викинути з голови стереотипи про те, як повинен виглядати будинок.

Нехай ваша мрія народиться поступово, розкриється, немов тендітна квітка разом з знайденої глибиною і тишею порожнього житла. Це, мабуть, найважливіше при плануванні інтер'єру в скандинавському стилі - відчути атмосферу вашого майбутнього будинку, відчути, як він наповниться радісним сміхом дітей і емоціями дружної сім'ї. Цей дух затишку залежить від планування квартири, її розмірів, способу освітлення і безлічі інших чинників. Поспіх ні до чого - дозволяємо інтер'єру оформитися на рівні ідеї в голові або начерків на папері, зараз це просто чисте полотно, на якому ви намалюєте найзаповітнішу мрію про щастя.

Білі стіни
Так, фарбувати стіни часом виявляється утомливо, але чистий білий колір - це основа і база, це строгість думки і чистота ідеї. Оновлюємо фарбування, якщо це необхідно - можна зовсім не старатися з вирівнюванням поверхні, а якщо вам пощастило, і стіна цегляна - можна подумати, як підкреслити цей приємний факт. Якщо дозволяють розміри, можна пофарбувати одну зі стін у контрастний монотонний колір або відтінок-компаньйон, але при цьому, звичайно, потрібно враховувати психологію кольору і призначення кімнати.

Підлога
Традиційно використовується дерево світлих кольорів в поєднанні з матовим лаком, що імітує необроблену структуру. Це дозволяє уникнути відчуття зайвої стерильності і холодності інтер'єру при білому забарвленню стін. Практика, проте, показує, що відмінним рішенням може виявитися забарвлення під лак морилкою прозорих відтінків.

Меблі
Гарнітури в єдиному стилі давно не працюють і взагалі досить нудні. Набагато цікавіше і практичніше підібрати, наприклад, комплект стільців в їдальню в двох-трьох варіаціях, причому вони можуть бути навіть зовсім контрастними. Відмінно працює в сучасному інтер'єрі ідея вінтажного обіднього столу з важкого дуба та дизайнерськими диванами. Краще зупинити свій вибір на геометричних силуетах - нехай в меблевому ансамблі буде всього один великий акцент за формою і фактурою, а решта вигідно підкреслюють і доповнюють загальну картину.

Освітлення
Цю опцію потрібно використовувати по-максимуму. Великий і наповнений повітрям простір вимагає добре продуманого освітлення - краще теплого і досить яскравого. З плином часу і зміною рівня освітленості будинку буде змінюватися і настрій - від задумливого і спокійного до залитого теплим світлом і радістю.

Картини і декор
Графіка. Абстракція. Яскраві кольори. Монохром. Змішання першого і другого - і навіть додаток третього. Ось тут можна дати простір фантазії. Мінімізація деталей в інтер'єрі якраз допускає можливість вдосталь пограти з декором. Звичайно, мова не йде про те, щоб завішати всі стіни картинами - але створити на одній зі стін справжню експозицію - чому б і ні? Декор може бути і на функціональних предметах: пуфи простої форми, але з імітацією грубої в'язки в фактурі, або цікавий плафон лампи.

Текстура і принти
Дуже цікава тема - при збереженні світлої або нейтральної загальної гами, можна змішувати різні текстури. Погодьтеся, білий пухнастий дизайнерський килим у дивана, біла матова шкіра самого дивана і білий, в'язаний гачок, накинутий на спинку створюють абсолютно різні тактильні відчуття, але наскільки гармонійно виглядають разом. Додамо сюди, наприклад, вертикально розташовані опуклі етажерки з вибіленого дерева поруч і овальні плафони. Залишиться тільки доповнити грамотно підібраними кольоровими аксесуарами - і в цьому просторі хочеться жити.
Принти використовуються досить акуратно, найчастіше це прості геометричні форми, вони можуть доповнювати один одного, а можуть вступати в стилістичний діалог - в цьому випадку потрібно обов'язково дивитися на співвідношення колірних плям в загальному враженні.

Зелень
Абсолютний мастхев. Велика рослина у великому горщику на підлозі, довгі квіти у високих вузьких вазах - зелень надає всьому інтер'єру закінченості і свіжості. Варто приділити цьому питанню найпильнішу увагу - і результат буде радувати вас в будь-яку погоду і пору року.

pixelpixel