На дивані зібралося багато пилу, на ньому залишилася жирна або пахуча пляма? Не поспішайте братися за звичні засоби - можливо, вони тільки зашкодять оббивці і «начинці» ваших меблів. Дізнайтеся, як правильно очищати всі частини диванів від найпоширеніших забруднень
Від забруднень страждають великі і маленькі, прямі і кутові дивани - будь-які меблі вимагають періодичної чистки. Найчастіше проблему створюють:
Головна умова ефективної чистки - правильний підбір миючих засобів (в залежності від типу оббивки і плям).
Для видалення дрібних частинок їжі, пилу, шерсті домашніх тварин і волосся застосовується суха чистка дивана за допомогою:
За допомогою жорсткої щітки з короткою щетиною (не надто жорсткою - вона не повинна пошкодити оббивку) можна легко зібрати волосся і шерсть, які не завжди видаляються пилососом.
Пилосос (обладнаний щілинною насадкою зі щетиною) відмінно збере пил і, особливо, крихти. Він добре видаляє коротке волосся і шерсть, але не завжди може відчепити волоски від щільної оббивки.
Вибивання - відмінний спосіб очистити сильно запилений диван. Потрібно підготувати простирадло (старе, яким ви більше не будете користуватися), змочити і добре віджати його. Перед чищенням оббивка повинна бути закрита простирадлом. Вибивайте меблі через тканину за допомогою пластикової вибивачки - пил осяде на вологий матеріал і не розлітатиметься по приміщенню.
Якщо чистка оббивки дивана сухим способом не підходить, потрібно правильно підібрати миючий засіб.
Які засоби для чищення дивана можна використовувати:
Не рекомендується чистка дивана миючими засобами, змішаними самостійно. Вони можуть пошкодити оббивку, знебарвити її, пошкодити м'який наповнювач. До того ж, далеко не завжди «народні» засоби ефективно справляються з плямами.
Для чищення рекомендується використовувати спеціальні миючі засоби для меблів. Їхній склад розроблений з урахуванням особливостей поширених оббивних тканин. При цьому все одно універсального засобу для чищення диванів не існує.
Чистячі засоби для м'яких меблів випускаються у формі:
Піна відноситься до засобів для сухого чищення - при її використанні матеріал не намокає. Чистка за допомогою піни легка і ефективна, вона рекомендована диванам з оббивкою з велюру, оксамиту, шовку, гобелена (тканин, яким не можна намокати). Трохи засобу наноситься безпосередньо на пляму, піна розподіляється губкою, потім залишки засобу прибираються.
Спрей (теж для сухого чищення) досить струснути, розпорошити на забруднення і протерти «проблемну» ділянку. Процедура повторюється, поки оббивка не набуває прийнятного вигляду.
Порошкові засоби використовуються для виведення стійких (давніх, в'їдливих) плям. Порошок насипається на пляму, і бруд починає вбиратися - порошок поступово змінює колір, забираючи все зайве з оббивки. Для видалення залишків кошти ідеально підійде пилосос зі спецнасадкою. Вода в цьому випадку теж не використовується.
Для вологого прибирання використовуються концентровані шампуні (наприклад, Ваніш). Вони змішуються з водою (пропорції різні для кожного засобу), а отримана піна наноситься на пляму, яку потрібно видалити. Після висихання засобу його залишки видаляються за допомогою пилососа.
Зазвичай виробники вказують, які продукти підходять для чищення певних типів оббивки. Деякі речовини «заточені» під видалення певних забруднень.
Як почистити оббивку дивана, якщо підходящої побутової хімії під рукою не виявилося? Плямою потрібно зайнятися відразу - є шанс легко видалити її «своїми силами». Наприклад, як екстрену заміну порошкового плямовивідника можна використовувати:
Дії ті ж - присипати пляму, дочекатися, доки вона вбереться, видалити залишки. При необхідності - повторити. При видаленні складу краще використовувати щітку.
Як почистити диван від плям крові:
Ці домашні засоби - найефективніші. Також можна використовувати нашатирний спирт, але у нього неприємний різкий запах, він може пошкодити оббивку, залишити опіки на шкірі.
Видалення сечі з м'яких меблів:
Кров і сеча найкраще видаляються, якщо не встигли засохнути.
Чистити будь-який диван потрібно раз на 3-4 місяці. Технологія трохи відрізнятиметься в залежності від типу оббивки, але найкращий спосіб зберегти диван в чистоті - купити або пошити для нього захисний чохол. Він стане непереборним бар'єрним шаром для сухого дрібного сміття і пилу.В деяких випадках він повністю вбереже диванну оббивку від бризок і дрібних плям. Навіть якщо на чохол проллється багато рідини або впаде жирний шматок їжі, на диван потрапить мінімум бруду.
Тканинну оббивку досить протирати вологою (не мокрою) ганчіркою. Шкіряний м'який диван потрібно очистити від пилу, протерти, після цього - натерти оббивку олією або вазеліном (до легкого блиску, а не жирної плівки).
Якщо ви не справляєтеся з забрудненням, скористайтеся послугами професійного чищення. У клінінгових компаній є потужне обладнання, яке видаляє бруд не тільки з поверхні, але і з внутрішніх шарів м'яких меблів. Купувати техніку самостійно - дорого, а глибоке очищення потрібне нечасто.
Не впевнені, що очищення допоможе? Іноді диван простіше замінити. Купівля нових меблів виправдана, якщо запах і бруд видалити неможливо, наприклад, якщо сеча тварин в'їлася навіть в частини дерев'яного каркасу.
Лишити відгук