Як і чим почистити диван із флоку

М'який диван з оксамитовою на дотик оббивкою став виглядати гірше? Час помити його і видалити плями. Дізнайтеся, як почистити диван з флоку в домашніх умовах, не пошкодивши його. Делікатна тканина проста в догляді. Але у неї є кілька особливостей, які обов'язково потрібно знати.
Флок: ознаки і особливості
Визначити, що ваш диван із флоку, дуже просто. На дотик матеріал оксамитовий, теплий, із дрібними ворсинками і щільною основою. Він приємний і одночасно міцний - його складно розірвати. Також він не вбирає вологу і довго не зношується, тому часто використовується як диванна оббивка.
Основа такої тканини буває з поліестеру, нейлону, бавовни або їх суміші (35% - бавовна, 65% - суміш нейлону з поліестером). На неї наноситься тонкий шар клею, а на клей - ворсинки. Для меблевої оббивки використовується ворс:
поліамідний - зносостійкий, легко фарбується, але вигоряє на сонці;
поліефірний - водовідштовхувальний, зносостійкий і світлостійкий, але з бідною палітрою кольорів (зазвичай чорний).
Якість матеріалу визначається за кількістю ворсинок і якістю їхнього приклеювання до основи. У хорошого флоку всі ворсинки:
однієї довжини;
не склеєні між собою;
розташовані вертикально.
Матеріал «флок на флоці» володіє найбільшою щільністю. На перший шар ворсинок наноситься наступний - тканина виходить щільнішою. Також такий спосіб виготовлення дозволяє отримати цікаві комбінації кольору.

Особливості догляду
Ворс із основою з'єднує тільки клейовий шар. Під час чистки важливо не пошкодити клей і не відокремити від нього ворсинки. Чим можна почистити диван з флоку під час звичайного прибирання:
- Пилососом - на низькій або середній потужності. Використовуйте насадку для м'яких меблів. Слідкуйте за тим, щоб у неї був м'який ворс, який не зашкодить флоку.
- Вибивачкою - покладіть на диван вологе простирадло і вибийте пил через нього. Потім прополощіть простирадло і повторіть процедуру. Чистий матеріал після вибивання покаже, що в диванній оббивці не залишилося пилу.
- Вологою щіткою - щоб видалити шерсть домашніх улюбленців, волосся, дрібне сміття. Змочіть щітку у воді і добре струсіть - вона повинна залишитися вологою, але не мокрою. Не міняйте напрям руху щітки. Обробляйте оббивку поступово, часто виполіскуйте щітку.
Таке прибирання потрібно дивану раз на тиждень - флок електризується і притягує багато пилу. Під час прибирання підлоги досить змінити насадку і пропилососити оббивку. Глибоку чистку рекомендується проводити раз на рік, але для неї потрібно ретельно вибирати засоби.
Правила чищення дивана з флоку:
- шкребти флок не можна;
- хімічне чищення заборонене;
- кожну пляму потрібно видаляти відразу;
- засіб для виведення плям з хлором роз'їсть флок;
- прання - делікатне, з рідким милом (без порошку), віджимання заборонене;
- не можна обробляти спиртовмісними засобами, розчинниками, бензином, бензолом.
Гідрофобність флоку - одна з головних переваг матеріалу. Майже будь-яка рідина швидко скочується з ворсу або залишається на ньому якийсь час у вигляді краплі. Щоб видалити її, акуратно промокніть краплю серветкою.

Як правильно чистити
Відновити флокову оббивку після неправильного чищення практично неможливо. Тому основне правило її обробки - делікатний підхід. Використовувати можна мильний розчин, наносити його м'якою щіткою або губкою. Як мити диван з флоку, якщо пляма свіжа:
- зробіть пінний мильний розчин;
- наберіть трохи розчину на губку або ганчірку;
- акуратно нанесіть розчин на пляму, але не тріть його;
- рухайтеся круговими рухами від країв забрудненої ділянки до центру;
- дочекайтеся вбирання розчину;
- промокніть оброблене місце паперовими рушниками.
Замість мильного розчину іноді радять застосовувати засіб для миття посуду. Його потрібно нанести на пляму (декілька крапель), дочекатися вбирання (8-10 хвилин), потім - промокнути серветкою. Рухатися від країв до центру потрібно для того, щоб бруд з плями не поширювався на сусідні ділянки. Так він може залишити розводи, на видалення яких доведеться витратити додатковий час.
Як правильно робити мильний розчин для обробки флоку:
- підберіть нейтральне мило (наприклад, господарське);
- дрібно натріть його на тертці або подрібніть іншим зручним способом;
- розчиніть у теплій воді температурою до 40˚С;
- збийте розчин до отримання рясної піни.
Засохлий бруд не можна шкребти або відтирати - так ви швидше знімете ворс, ніж позбудетеся плям. Як почистити флок на дивані, якщо пляма встигла висохнути? Перед обробкою її потрібно розмочити тим же мильним розчином.

Процес повної чистки дивана з флоку:
- зробіть пінний мильний розчин;
- обробіть розчином забруднені ділянки оббивки;
- почекайте три хвилини;
- видаліть розчин і бруд м'якою губкою;
- залишки розчину видаліть добре віджатою губкою, вимитою в чистій воді;
- висушіть флок рушниками з мікрофібри або паперовими рушниками.
Оббивку можна висушити феном, але знаходитися надто близько до тканини з ним не можна. Після сушіння ворс може відчуватися грубим і виглядати неакуратно. Щоб це виправити, розгладьте його м'якою щіткою, рухаючись в одному напрямку.
Мильною водою можна видалити:
- жирові сліди (від морозива, шоколаду, кремів, олій);
- звичайні забруднення (затерті і потемнілі місця).
Що не можна видалити мильною водою:
- Жуйку: для її видалення оберніть тонкою тканиною кубик льоду і прикладіть до забруднення. Коли гумка затвердіє, акуратно видаліть її ложкою.
- Помаду, чорнило, сліди олівця: потрібен розчин спирту 10%. Його необхідно нанести на ватний диск і обробити пляму. Деякі експерти висловлюються за цей спосіб, деякі - забороняють.
- Сліди їжі: їх добре відчистить лимонний сік. Розчиніть кілька крапель у воді, нанесіть на ватний тампон. Після обробки плями почекайте 10-15 хвилин, потім видаліть розчин вологою губкою.
Чи можна почистити флок професійними засобами? Обраний засіб не повинен містити хлору, розчинників, спирту і т.д. Щоб перевірити його ефективність і безпеку, нанесіть трохи на «тестову» ділянку дивана. Те ж стосується прального порошку, який часто радять розводити у воді замість мила.
Порада: При покупці дивана замовте окремий шматок оббивки. Перевіряти миючі засоби на ньому буде зручніше.
Немає різниці в тому, як почистити світлий диван з флоку або темний. У будь-якому випадку акуратній обробці ворсу потрібно приділяти підвищену увагу. «Залисини» дуже неакуратно виглядатимуть на флоку будь-якого кольору.

Як ремонтувати
Є спосіб полагодити меблі, якщо на флоковій оббивці з'явилася «залисини». Для цього знадобиться клей-момент і така ж оббивна тканина. Якщо ідентичного матеріалу немає, візьміть схожий за кольором і довжиною ворсу. З нього потрібно збрити ворсинки, потім - обробити клеєм потрібну область і висипати на неї ворсинки. Поверхня тканини не стане такою ж, як раніше, але буде виглядати акуратнішою.
Флок - оббивка, яка «не любить» бруднитися. Вона добре відштовхує воду, з неї легко видаляється пил і шерсть. Від складних плям диван з флоку теж легко позбавити. Головне - знати секрет акуратного чищення.