Як вибрати розкладний диван: підбираємо меблі за кімнатами, механізмами розкладки, розмірами та формою

Зміст
- Як правильно вибрати розкладний диван
- Для чого потрібен розкладний диван
- Які бувають розкладні дивани
- Види механізмів розкладних диванів
- Диван книжка
- Диван єврокнижка
- Викотний диван
- Тип дивану — акордеон
- Механізм дельфін
- Диван розкладачка
- Розкладний механізм літ (ельф)
- Який розкладний диван купити для свого дому
Диван — популярний предмет інтер'єру. Це зручне посадочне та спальне місце, особливо якщо в ньому є розкладний механізм. Такий диван миттєво перетворюється на просторе ліжко, а зібраному вигляді економить місце. Але насолодитися бонусами трансформованих меблів можна лише в одному випадку — якщо вибрана відповідна модель.
Як правильно вибрати розкладний диван
Розкладний диван — синонім комфортного відпочинку й економії місця. Щоб користуватися усіма його перевагами, потрібно витратити трохи часу на вибір відповідної моделі. Перед покупкою меблів потрібно ретельно вивчити:
- як часто використовуватиметься механізм трансформації;
- як багато вільного місця потрібно поруч з диваном для його розкладення;
- скільки людей користуватиметься диваном в розкладеному та складеному стані.
Від відповідей на ці питання залежатимуть конструкція та розміри меблів. Крім того, потрібно визначитися з якістю оббивки. Якщо диван використовується часто, вибирають стійку до стирання тканину. Дивани, на яких сидять біля святкового столу, краще обтягувати водостійким матеріалом. У будинках з тваринами рекомендується вибирати тканини «антикіготь».

Для чого потрібен розкладний диван
Диван — зручне місце для відпочинку та роботи. М'які подушки допомагають розслабитися, зняти напругу з м'язів спини та плечового пояса. Але на звичайних диванах не завжди вистачає місця. У цьому випадку на допомогу приходять розкладні моделі. У зібраному вигляді вони займають малу площу, а після розкладення на них можна повноцінно спати.
Дивани з механізмом трансформації зазвичай використовуються, щоб:
- спати на них щодня;
- використовувати їх як спальні місця для гостей.
Щоб вибрати відповідний розкладний диван, потрібно враховувати навантаження на механізм. Моделі для щоденного сну розраховані на регулярне використання та псуються, якщо механізм довго простоює. Дивани для гостей “поводяться” інакше — їхні механізми повинні розбиратися таі збиратися рідко, щоб не зношуватися.
Які бувають розкладні дивани
Механізм трансформації вбудовується в будь-дивани. Вони відрізняються за:
- шириною — чотиримісні, тримісні, двомісні, полуторні;
- напрямку розкладення — вперед, вперед і назад, убік;
- формі — прямі, кутові.
Особлива категорія трансформується меблів — модульний диван. Він складається з блоків, які можна комбінувати на свій смак, в тому числі складати поруч для створення спільного місця. У деяких блоках можуть бути свої механізми розкладки.

Види механізмів розкладних диванів
Механізмів розкладки для диванів багато. З деякими впорається навіть дитина, інші розраховані на додаткові помітні фізичні зусилля.
- розкладачка;
- єврокнижка;
- акордеон;
- викотний;
- дельфін;
- книжка;
- літ.
Диван книжка
Одним з перших механізмів трансформації була книжка. Щоб отримати широке спальне місце, сидіння піднімається до клацання, потім опускається одночасно зі спинкою. Мінус конструкції — меблі потрібно відсовувати від стіни, щоб спинці було куди опускатися. Сучасний варіант книжки також називається «клік-кляк». У нього є додаткова властивість — спинку можна зафіксувати в проміжному положенні, регулюючи нахил. Плюси конструкції — довговічність механізму, білизняний відсік під сидінням.

Диван єврокнижка
Єврокнижка — делікатний трансформаційний механізм, що дбайливо ставиться до підлогового покриття. У «крокуючої» модифікації сидіння піднімається та висувається вперед, на утворене місце частково опускається спинка. Вільного простору між диваном і стіною потрібно зовсім небагато. Переваги конструкції — надійність, дбайливе ставлення до підлоги, є ніша для білизни.

Викотний диван
Особливість викотної системи в тому, що сидіння витягується вперед, а спинка або подушка опускається на місце, що звільнилося. Сидіння легко виходить вперед за рахунок вбудованих роликів. Сильна сторона викотної системи — легкість використання.

Тип дивану — акордеон
Механізм трансформації акордеон отримав назву за схожість з гармошкою або розкладачкою. Спальне місце складається з трьох частин. У складеному стані дві з них збираються у спинку, третя використовується для сидіння. Щоб розкласти конструкцію, нижню частину сидіння потрібно підняти та витягнути вперед. Перевага конструкції — розкладене місце для сну виходить просторим і довгим.

Механізм дельфін
Щоб розібрати диван-дельфін, потрібно потягнути за приховану петлю. З'явиться додаткова секція, яка легко висуватиметься вперед і підніметься до висоти основного сидіння. Такий механізм допомагає створити велике спальне місце в кутових диванах, але може використовуватися і в прямих. Плюс дельфіна: він легкий в розкладці та надійний.

Диван розкладачка
Дивани-розкладачки не створені для щоденного сну, але готові перетворитися на просторі спальні місця для гостей. Розкладний механізм прихований у сидінні, оснащений тонким, але щільним і пружним матрацом. Механізм складається у кілька разів. Щоб його розібрати, з дивана потрібно прибрати подушки, витягнути й «розгорнути» розкладачку. Перевага варіанту — купити диван в такому виконанні можна дешевше, ніж моделі для щоденного сну.

Розкладний механізм літ (ельф)
Найбільш незвичайний спосіб розкладки диванів — літ, він же ельф. Якщо меблі оснащені таким механізмом, вони розкладаються збоку, а не спереду. Підлокітники опускаються вниз, створюючи повноцінне одномісне спальне місце. Можна зафіксувати будь-який з підлокітників (або обидва відразу) під кутом, —щоб створити зручний нахил. Плюси конструкції — розкладка в ширину, регулювання кута нахилу.
