меню
меню
меню
Pufetto
Pufetto меню
corner Каталог товарів
0 800 330 532 всі дзвінки безкоштовні
ua arrow ru Особистий кабінет Список бажань 0 Кошик товарів0

Як вибрати та замінити поролон для дивана?Як вибрати та замінити поролон для дивана?
Зміст


Поролон — довговічний практичний наповнювач для м'яких меблів, але з часом він зношується. Купувати нові меблі дорого, стара модель може бути найзручнішою, підходити для інтер'єру. В цьому випадку є можливість замінити ППУ самостійно або у майстра. Тривалість і складність процесу залежить від конструкції меблів, навичок її ремонту, наявності під рукою матеріалів та інструментів.перетяжка дивана

Який поролон для меблів підійде найкраще

Загальні характеристики ППУ включають безпеку, гігієнічність, стійкість до цвілі, комах, накопичення пилу. Матеріал швидко відновлює форму, витримує великі навантаження, не викликає алергії. Він розрахований на інтенсивну щоденну експлуатацію, забезпечує меблям м'якість, приємну пружність при використанні.

З часом ППУ виробляє ресурс. У пористому матеріалі утворюються провали, він починає кришитися, гірше відновлює об'єм. Поролон високої якості довше зберігає початкові характеристики. Він коштує дорожче за низькоякісні аналоги, але в довгостроковій перспективі набагато зручніший. Його змінюють набагато рідше.

Різні марки пінополіуретану розрізняються за формою, жорсткістю, щільністю, еластичністю. В одному і тому ж дивані або кріслі можуть використовуватися кілька видів ППУ. Різниця в товщині та щільності характерна для наповнювача спинки, сидіння, підлокітників.Також пінополіуретан може накладатися згори пружинних блоків. У цьому випадку він забезпечує м'якість, а пружини — пружність.поролон для меблів

Види поролону

За формою матеріал поділяється на три типи:

 1. Листовий — у формі великих прямокутників. Їхня товщина складає від 5 мм до 1 м. У продажу є листи стандартних габаритів. Також можна замовити нестандартний лист під конкретний проект.
 2. Рулонний — намотаний на великі бобіни. Ширина матеріалу такої форми не перевищує 30 см. ППУ може бути скріплений з тканинною або синтетичною підкладкою.
 3. Блоковий — пресований, потребує подальшої обробки. Цей вид матеріалу не пористий, випускається в блоках довільного розміру.

Для реставраційних робіт зазвичай вибирають листовий тип. Його зручно використовувати, легко різати, надавати необхідну форму. Він простіший у зберіганні, ціна за лист менша, ніж за бобіну.

За марками розрізняють шість видів поролону:

 1. М'який або ультрам'який, відомий як HS. Відрізняється максимальною пластичністю. Використовується як верхній шар, забезпечує максимальну м'якість.
 2. Стандартний, в назві має ST. Найбільш поширений наповнювач для м'яких меблів. Має оптимальне співвідношення щільності та м'якості. Рекомендується комбінувати з ППУ інших марок.
 3. Жорсткий, позначається HL.Здатен витримувати велике навантаження, відрізняється підвищеною щільністю, пружністю.
 4. Підвищеної жорсткості, маркується EL. Використовується, якщо пружності HL недостатньо. Розрахований на підвищену вагу користувача. Може служити заміною пружинному блоку.
 5. Високоеластичний, що називається HR. Поєднує м'якість і високу несучу здатність. Може застосовуватися для виготовлення спальних місць в розкладних диванах.
 6. Високоеластичний з підвищеною комфортністю, LR. Додатково має в'язкість, меморі-ефект. Добре розподіляє вагу користувача по поверхні, підходить для тривалого відпочинку.

Для певних моделей меблів рекомендуються конкретні марки поролону. Наприклад, для реставрації бюджетного дивана-софи підходить EL2240. Більш дорогий виріб можна забезпечити більш довговічним EL2842. Диван-книжка за конструкцією схожий на софу. Для нього радять купувати наповнювачі тих же марок.

Дивани для гостей зазвичай забезпечуються механізмами трансформації, вбудованими матрацами. У такій ситуації найкраще дізнатися оригінальні марки наповнювача або проконсультуватися з фахівцем-меблярем щодо можливості рівноцінної заміни. Кухонний куточок менш вимогливий до товщини наповнювача. Для нього досить вибрати лист 4-6 см для м'якого куточка, або 2-3 см для жорсткого. Рекомендовані марки — ST3542, EL2842.

 зміна поролону в дивані

Як замінити поролон в дивані самостійно

Перед реставрацією готують необхідні матеріали та інструменти. Спочатку диван потрібно розібрати, щоб проінспектувати «начинку». Можливо, міняти потрібно поролон, підкладку під нього, окремі пружини. Іноді потрібно замінити кріплення, підтягнути кріплення, що розбовталися.

Інструменти, які знадобляться для реставрації наповнювача:

 1. Гайковий ключ використовується для розбору диванного каркаса. Найчастіше потрібні гайкові ключі на 10 і 13. Гайки такого розміру використовуються меблярами найчастіше. Гайки на 10 призначаються для механізмів, на 13 — для боковин.
 2. Хрестова викрутка допомагає від'єднати розкладний механізм, що заважатиме перетяжки дивана. Плоску викрутку застосовують для видалення скоб. Скобами на каркасі дивана закріплюють поролон, повстяну прокладку, оббивку.
 3. Плоскогубці або кусачки — альтернатива викрутку. Потрібні для вилучення зламаних скоб, поржавілих та пошкоджених болтів.
 4. Молоток знадобиться для забивання та видалення цвяхів. Якщо частини дивана набрякли, молоток допоможе повернути збільшені частини в старі пази.
 5. Ручний меблевий степлер знадобиться для закріплення нової оббивної тканини, ППУ, повсті. Буде потрібно 4-5 стандартних упаковок меблевих скоб довжиною 16 мм. Чим більше матеріалів доведеться міняти, тим більше скоб потрібно купити.
 6. Пульверизатор або пензлик — інструменти для нанесення рідкого клею. Поролон і повсть іноді приклеюються до дерев'яного диван каркасу або з'єднуються між собою.
 7. Рулетка або лінійка потрібна для вимірювання розміру старих поролону, повсті, оббивної тканини. Надалі вони стануть в нагоді для розмітки нових матеріалів.
 8. Ножицями та канцелярським ножем доведеться обрізати зайві частини полотен тканини та повсті, шматки листів ППУ.
 9. Олівець, крейда або маркер — інструменти для нанесення розмітки. Маркером зручно розмічати ППУ для подальшого кріплення, розрізання. Крейду застосовують на тканини, олівець — для відміток на деревині, ДСП, МДФ.
 10. Великий ніж ріже листи поролону товщі 6 см. З листами меншої товщини справляється канцелярський ніж. Перед тим, як розрізати, наносять розмітку маркером, прикладають лінійку.
 11. Меблеве шило застосовують, якщо дизайн дивана передбачає утяжку гудзиками.
 12. Робочі рукавички захистять шкіру рук під час робочого процесу. Вони оберігають від клею, скалок, слідів маркера, порізів від ножа.

Перший етап робіт — розбір дивана. Від нього послідовно відокремлюють оббивку, поролон, повстяний прошарок. Розташування деталей та їхні розміри записують. Після цього з нових матеріалів вирізують шматки потрібного розміру. Кращий спосіб нарізати поролон — зняти лекало зі старого матеріалу. Так можна врахувати всі необхідні припуски, які можуть становити 7-8 см для внутрішньої поверхні.

Після видалення м'яких і тканинних елементів диван пилососять, щоб видалити пил і пінополіуретанові крихти. Чищення дивана необхідне — сміття може нашкодити здоров'ю та перешкодити якісно закріпити нові наповнювальні елементи.

Поролон укладають на попередньо очищену поверхню. Якщо вона жорстка, під ППУ укладають шорстку тканину, стійку до стирання. Матерію з'єднують з листом пінополіуретану декількома великими стібками. Товщина поролону в цьому випадку повинна складати не менше 14-16 см. Укладання проводиться в два шари, тому можна комбінувати різні марки.

Якщо основа дивана пружинна, на неї укладається щільний повстяний шар. По повсті рівномірно розподіляється тиск верхніх частин пружин. Це дозволяє вберегти поролон від швидкого утворення провалів, кришення. Під пружини теж варто укласти новий повстяний шар. У цьому випадку він посилить амортизацію, зменшить скрипи. Фахівці радять вибирати меблеву повсть щільністю 800 гр/м². Товщина поролонового шару поверх пружинного блоку складе 3-4 см.

Поверх наповнювача укладають синтепон. Синтепоновий шар вирівнює поверхню — на ній не будуть помітні нерівності після перетяжки новою тканиною. Він не дозволяє оббивці прилипати до ППУ, пошкоджувати його.

Повстяні частини приклеюються до дивана каркасу, поролон наклеюється на них зверху. Якщо листів наповнювача кілька, їх теж з'єднують за допомогою клею. Економніше за все клей наноситься за допомогою пульверизатора. Використовувати пензлик краще при обробці невеликих, вузьких або важкодоступних частин.реставрація дивану
Розкладне крісло VitoPreloader

Розкладне крісло Vito від 13 774 ₴ від 14 200 ₴-3%
Тримісний диван ClaudiaPreloader

Тримісний диван Claudia від 28 421 ₴ від 29 300 ₴-3%
Кутовий диван AdrianoPreloader

Кутовий диван Adriano від 26 190 ₴ від 27 000 ₴-3%
Двомісний диван CosimaPreloader

Двомісний диван Cosima від 21 243 ₴ від 21 900 ₴-3%

Як правильно вибирати меблевий наповнювач: корисні поради

Технологія виробництва пінополіуретану постійно вдосконалюється. На ринку з'являються нові види та марки поліуретану, що підходить для наповнення м'яких меблів. Не завжди можна точно визначити властивості нових продуктів, їхню відповідність вже існуючим маркам. Майстри радять віддати перевагу спеціальній меблевій сировині щільністю 25-40 кг/м³ (30 — оптимальне значення).

Якщо диван відносно новий, варто пошукати наповнювач тієї ж марки, що й оригінальний. При реставрації старих меблів кращим виходом буде підбір більш сучасного наповнювача. Щоб знайти найкращий варіант, варто дізнатися тип жорсткості старого поролону. Потім потрібно порадитися з майстром-меблярем, щоб вибрати аналогічний варіант. Нові марки ППУ служать довше. Деякі з них набагато м'якші — вони можуть зробити меблі зручнішими, затишнішими.

У деяких моделях диванів замінити наповнювач своїми силами досить просто. Складність являють вироби з механізмами трансформації, вбудованими матрацами. Їх потрібно розбирати та збирати з дотриманням чіткої послідовності. Якщо неправильно приєднати розкладний механізм, його легко погнути або зламати — диван стане непридатним. Роботу з такими конструкціями доручають фахівцям. Можна викликати майстра додому або відвезти меблі до майстерні. Необхідні матеріали можна придбати самостійно.

Іноді в знімних частинах дивана поміняти наповнювач можна набагато простіше. Подушки, накладки та інші елементи можуть постачатися чохлами із застібкою-блискавкою. Пінополіуретанових листи легко витягуються з них і замінюються новими. Їх також рекомендують перетягувати синтепоном, щоб запобігти склеювання з чохлами. Під час вирізання та склеювання ППУ для таких елементів чохли можна випрати в пральній машинці.

На спинку, підлокітники та декоративні подушки можна купувати не такий якісний і дорогий матеріал. Але на них не варто економити, якщо диван часто використовується протягом всього дня. При регулярному інтенсивному використанні найвигіднішим варіантом буде дорогий якісний поролон.

Якщо на ліжку використовується зручний поролоновий матрац, можна підібрати такий же наповнювач для дивана. Дізнатися властивості ППУ можна у виробника або продавця матраца.

Оновлення наповнювача завжди радять поєднувати з більш ретельною реставрацією. У списку необхідних справ:

 • перетяжка оббивки;
 • видалення бруду, сміття;
 • перевірка цілісності каркасу;
 • підтягування розбовтаних кріплень;
 • заміна непридатних болтів та скоб;
 • ретельний огляд пружинних блоків, заміна пошкоджених пружин;
 • чистка або заміна частин, уражених цвіллю, грибком, комахами, сечею тварин.

Такий набір заходів допоможе уникнути швидкого ремонту меблів після заміни наповнювача. Якщо пропустити ці етапи, можливо, незабаром доведеться знову розбирати виріб, щоб усунути новий дефект.

Пінополіуретановий наповнювач легкий, довговічний, повністю безпечний для здоров'я. Його реставрацію можна зробити самостійно, за допомогою підручних інструментів, доступних витратних матеріалів, або запросити фахівця. Однак якщо хочеться оновити інтер'єр дійсно якісними меблями, загляньте до каталогу Pufetto. Там на вас чекають десятки сучасних моделей диванів, які прослужать багато років і не втратять актуальності.#поролон для дивану   #перетяжка дивану   #реставрація дивану

Лишити відгук: