меню
меню
меню
Pufetto
Pufetto меню
corner Каталог товарів
0 800 330 532 всі дзвінки безкоштовні
ua arrow ru Особистий кабінет Список бажань 0 Кошик товарів0

Яких розмірів бувають ліжка, правила виборуЯких розмірів бувають ліжка, правила вибору
Зміст


Як орієнтуватися в розмірах

Умовно стандартні ліжка діляться на чотири категорії:

 1. Односпальні — на одну людину. Ширина — від 90 до 140 см.
 2. Півтораспальних — на одну людину, розширені. Ширина — від 140 до 160 см.
 3. Двоспальні — на двох користувачів. Ширина — від 160 до 200 см.
 4. Кінг сайз — на двох користувачів. Ширина — від 200 см.

Довжина ліжок і градація по ширині може відрізнятися у різних дизайнерів та меблевих фабрик. Самий практичний варіант — порахувати габарити підходящого ліжка та вибрати точні розміри на сайті виробника.

Чинний стандарт ДСТУ визначає такі розміри ліжок:

 • по ширині — 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180 см;
 • по довжині — від 186 до 205 см.

Але в продажу можна зустріти більш вузькі або широкі ліжка. Також можна замовити нестандартне спальне місце, але під нього буде складно підібрати відповідний матрац. Найзручніше купувати матрац і ліжко у одного виробника. У цьому випадку вони точно збігатимуться за розмірами.Як підібрати розмір ліжка

Зарубіжні розміри ліжок

У більшості країн прийняті стандартні позначення габаритів ліжок — односпальні, полуторні, двоспальні. Також поширені розміри кінг і квін. Іноді вони маркуються як вузькі, широкі, надширокі, довгі, наддовгі, і так далі. Додаткову плутанину вносять національні стандарти та принципи вимірювання ліжок. Хтось вимірює їх за зовнішніми габаритами, хтось — за розміром спального місця.Розмір ліжка

В Європі

В Європі найбільше розмаїття розмірів ліжок. Але в останні роки їхні габарити поступово приходять до єдиних стандартів. В цілому, розміри ліжок в цьому регіоні можна розбити на три великі групи:

 • загальноєвропейські;
 • північно-європейські;
 • для Великобританії та Ірландії.

Найпопулярніші загальноєвропейські «односпалку» (Single) бувають шириною 90 та 120 см, а «двоспалка» — 160, 180 і 200 см. Двоспальні моделі (Double) на 180 см — найпопулярніші.

Північноєвропейські стандарти майже такі ж — односпальні та двоспальні ліжка залишаються такої ж ширини. Але з'являється популярна півтораспальна модель (яка називається Three-quarter, «три чверті») на 140х200 см. Такі ж «полуторки» характерні для Італії, де називаються Piazza e mezza francese. А у Франції моделі від 140 см вже зараховуються до «двуспалка».

У Великобританії та Ірландії ліжка вимірюються в футах і дюймах, причому вони можуть не переводитися в метричну систему точно. Згідно із законом можливий допуск до ± 2 см в габаритах спального місця та перерахунку його размеров.Single в таких умовах стає 91х191 см, а Double — 137х191 см. Між ними розташовується еквівалент «полуторки» — Small Double на 122х191 см.Розміри ліжок

Правила вибору ліжок

На вибір спальних меблів впливає три головних параметри:

 • як ви любите спати;
 • якого розміру ваша спальня;
 • які габарити у користувача або користувачів ліжка.

Меблі в спальні можна поставити впритул до стіни, головне — залишити вільний прохід 30 см хоча б до однієї сторони ліжка. При цьому розташовувати її поблизу стандартного обігрівача не рекомендується — дерев'яний каркас може розсохнутися та деформуватися.

Щоб не впиратися головою в узголів'я, а ногами — в узніжжя, потрібно передбачити певний запас довжини. Виміряйте свій ріст (або свого партнера, якщо він вищий) і приплюсуйте мінімум 20-30 см до цього результату.

Від поведінки під час сну залежить, яку ширини повинно мати спальне місце. Якщо людина спить спокійно, йому підійде стандартна «односпалка». Якщо він перевертається уві сні, не варто розглядати варіанти менші вд «півтораспалки». Огрядним людям також варто подумати про придбання широких ліжок.

 Правила підбору ліжка за розміром

У Північній Америці

У США та Канаді розміри спальних місць теж вимірюються в дюймах, тому північноамериканські ліжка теж відрізняються від європейських і українських. Матраци під Single (також називаються Twin, «близнюки») займають 98х189 см. Double (або Full, «повні») пропонують спати на 136х189 см.

Розміри стандартного King — 193х202 см, але у цих ліжок є величезна кількість варіацій. Найбільша з них — Alaskan King («Король Аляски») на 274х274 см. Півтораспальне ліжко називається Three-quarter або Antique Double («антична двоспальне») і займає 122х183 см.

«Три чверті» — не найбільш затребувана модель. Набагато частіше американці купують більші ліжка Queen на 152х202 см і California King («Король Каліфорнії») на 183х212 см. Інша популярна альтернатива стандартним розмірам — Twin XL, яка довший оригіналу на кілька сантиметрів.Розміри ліжок в різних країнах

В інших країнах і регіонах

Існує ще дуже багато варіантів розмірів спальних місць. Наприклад, в Австралії та Новій Зеландії їхня звичайна довжина 188 або 203 см, а ширина — 92 см для односпальних, 138 см для двоспальних і 183 см для королівського ліжка. «Півтораспалка» у австралійців і новозеландців називається King single, її габарити — 107х203 см.

У Китаї є великий попит не тільки на стандартні ліжка до 200 см, а й на подовжені по 210 см. Ширина односпальних моделей у них звичайна, з кроком в до см: 80, 90, 100, 110 і 120. півтораспальних варіантів не передбачено, зате ширина «двоспалок» починається відразу з 135 см. Інші типові розміри китайських Double по ширині — 140, 160 і 180 см. Інші варіанти теж представлені на ринку, але затребувані набагато рідше.

Японія оперує власними стандартами, що чимось співпадають з розмірними сітками в інших країнах. Стандартна місць більшості спальних місць — 195 см. Ширина «односпалок» — 97 см, «двоспалок» — 140 см, кінгсайз — 194 см. До «півтораспалок» можна віднести Semi-Double («напів-двомісну») на 122х195 см.

 

Чи варто купувати іноземні ліжка?

При бажанні придбати можна будь-який іноземний виріб. Але при цьому може виникнути кілька складнощів. Перша з них — підбір відповідного матраца, який, швидше за все, теж доведеться купувати в країні походження ліжка. Друга — вартість і тривалість доставки. Великогабаритна посилка обійдеться недешево, особливо якщо відправляти вантаж доведеться авіатранспортом.

Найбільш практичний варіант іноземного ліжка — загальноєвропейська або китайська модель, а також вироби країн колишнього СРСР (там прийняті ті ж ДСТУ). Варто ретельно вибирати такі меблі — з урахуванням вартості доставки може виявитися вигідніше придбати хорошу ліжко та матрац українського виробництва.

 

Ліжко AdelinaPreloader

Ліжко Adelina від 17 848 ₴ від 18 400 ₴-3%
Ліжко MilaniaPreloader

Ліжко Milania від 15 714 ₴ від 16 200 ₴-3%

Дитячі ліжечка

Спальні меблі для дорослих виготовляється за одним принципом. До дитячих меблів пред'являються інші вимоги як за розмірами, так і за рівнем захисту, комфорту. Наприклад, в підліткових ліжках краще не міняти матрац на дорослий. Неправильно підібраний рівень жорсткості заважатиме добре висипатися та може пошкодити поставі.

Ліжка для дітей можна розділити на чотири групи:

 • для новонароджених (0-3 роки) — 60х120 см;
 •  для дошкільнят (3-7 років) — 60х140 см;
 • для молодших школярів (7-12 років) — 80х160 см;
 • для підлітків (від 12 років) — 90х180 см.

Зазвичай у таких меблів є захисні бортики, іноді — підйомні механізми, знімні стінки та інші функціональні доповнення. Є багато моделей з однією або двома парами коліс — їх зручно пересувати, перевозити з кімнати в кімнату. Підліткові моделі дуже схожі на деякі іноземні ліжка для дорослих і можуть використовуватися дуже довгий час.Який розмір ліжка вибрати

Іноземні дитячі ліжечка

У Канаді і США більш 80% дитячих ліжечок (Crib) займають приблизно 71х133 см. Інші моделі маркуються Mini («міні») або Compact («компактні»). Більші моделі зазвичай виробляються для використання в лікарнях або для дітей з особливими потребами. Пізніше дитина переходить на спальні місця 99х191 см. 

У Великобританії ліжечка для найменших (Cot) трохи вже й довше — 71х132 см. Європейські розміри ліжечок для новонароджених (Infant Bed) — 60х120 см. Розмір спальних місць для дітей та підлітків — 70х140 та 78х180 або 75х190 см.

Нестандартні ліжка

Місце для сну може бути незвичайним і креативним. Існують різні варіанти — від DIY-проектів з дерев'яних піддонів до м'яких ніш в стіні. Одне з найпопулярніших рішень — круглі ліжка. Вони можуть бути двох видів — псевдо-круглі та з круглим матрацом.

Круглий матрац займає всю поверхню ліжка. Він повністю функціональний, оснащений спеціальним каркасом, а не подіумом. У псевдо-круглих ліжок матрац стандартної прямокутної форми. Зазвичай це Кінг сайз 200х200 см. Округленим є тільки корпус виробу, який перетворюється в високий подіум, обтягнутий меблевою тканиною. Він не забезпечує м'якості матраца, але може використовуватися як альтернатива додаткового посадкового місця. Купуючи таку модель, важливо розуміти — розмір місця для сну буде набагато менше загальних габаритів меблів.

Ліжко — покупка, яка прослужить вам довгий час. Варто витратити кілька хвилин, щоб правильно розрахувати її розміри та підібрати відповідний матрац. Так можна заощадити багато часу в майбутньому та уникнути кількох неприємних моментів. Наприклад, занадто великий виріб може не встати в кімнату, а на короткому ліжку голова та ноги упиратимуться в елементи її корпусу. На повернення й обмін може піти кілька місяців, особливо якщо оформлена міжнародна доставка. Підійдіть до питання з розумом — отримаєте ідеальне ліжко та спите на ній із задоволенням!#ліжка   #розміри ліжок   #корисні поради   #правила вибору

Лишити відгук: