меню
меню
меню
Pufetto
Pufetto меню
corner Каталог товарів
0 800 330 532 всі дзвінки безкоштовні
ua arrow ru Особистий кабінет Список бажань 0 Кошик товарів0
17 травня 2019

Чому скрипить диван - усунення проблеми, причини і профілактика

Статті про дивани

Що робити, якщо диван почав скрипіти - ремонтувати його або купувати новий? Іноді неприємні звуки можна легко усунути в домашніх умовах, а в деяких випадках ремонт «потягне» на вартість нового дивана. Дізнайтеся, чому з'являється скрип, як його позбутися, і що робити, щоб меблі поводилися тихо якомога довше!

Чому скрипить диван: найпоширеніші причини

Навіть якісні дивани можуть почати скрипіти. Неприємні звуки можуть з'явитися через безліч причин. Їх можна розділити на три основні категорії:

 • природне зношування;

 • виробничий брак;

 • неякісні матеріали;

 • неправильне використання.

Природному зношуванню піддаються всі дивани. Якісні меблі можуть служити довго, але все одно з часом стануть непридатними. Диван може осісти, «облізти», почати скрипіти і погано розкладатися, навіть якщо користуватися ним правильно.

Якщо диван новий і зібраний з якісних деталей, він все одно може почати скрипіти. Причина - виробничий брак (погана збірка або використання невідповідних деталей). Виробництво меблів включає безліч етапів - воно не застраховане від помилок і випадковостей навіть при належному контролі.

Неякісний матеріал може серйозно знизити ціну на диван, відтак в рази знизить його довговічність і міцність. Меблі з дешевої сировини швидше розбовтуються, втрачають міцність і гірше протистоять навантаженням.

До частого неправильного використання відносяться:

 • велике точкове навантаження;

 • перевищення максимально допустимої ваги;

 • занадто інтенсивне використання гостьових диванів;

 • установка меблів в кімнаті з невідповідною температурою і вологістю.

Наприклад, якщо по дивану стрибатимуть діти, він напевно почне скрипіти дуже швидко. Обов'язково уточніть перед покупкою, до якої категорії відноситься розкладний диван - повсякденної або гостьової. У першому випадку скрипи може викликати нерегулярне використання, у другому - щоденне.

Диван у вітальні

Що скрипить в дивані: основні джерела проблем

Джерелами скрипу можуть бути:

 • каркас, в тому числі царга (перемичка) і ортопедична основа;

 • пружини - залежні і незалежні;

 • механізм трансформації.

Дерев'яний або металевий каркас здатен видавати звуки, якщо його деталі погано скріплені і труться одна об одну. Під час покупки конструкція може не проявляти дефектів, але пізніше може розбухнути або зсохнутися, розбовтатися, деформуватися. Скрипіння в каркасі - неприємна ситуація, але зазвичай усунути її простіше, ніж дефекти пружин.

Характерний металевий скрип пружинного блоку здатен з'явитися через:

 • поломки окремих пружин;

 • розхитування скоб, що з'єднують пружинний блок;

 • нестачі прокладки в пружинних склянках.

Трансформаційний механізм може скрипіти з двох причин:

 • висохло мастило;

 • метал погнувся і деформувався.

Щоб визначити, які частини дивана видають звуки, їх потрібно перевіряти окремо. Іноді для цього потрібно розбирати меблі повністю.

Жовтий диван

Що робити, якщо гарантія закінчилася: ремонт та заміна дивана

У вас скрипить диван, але замінити його по гарантії ви вже не можете? У цьому випадку можна спробувати виправити дефект власними силами. Ремонт у домашніх умовах може бути простим.

Як прибрати скрип дивана своїми силами:

 • змастити кілька деталей;

 • підтягнути або встановити додаткові кріплення;

 • замінити зламане дно (фанеру або ламелі) під пружинними блоками.

Якщо диван не перестав видавати звуки після цих дій, краще звернутися до фахівців або придбати нові меблі. Наприклад, деформований складаний механізм може заїдати, а пізніше - перестати розкладатися. Його ремонт або заміна може обійтися дорожче за придбання нового дивана. Якщо зламалася одна пружина, інші можуть вийти з ладу в той же час, оскільки пружинний блок часто формується з компонентів однієї партії.

Профілактика: що робити, щоб диван не скрипів

Важко спати і відпочивати, коли скрипить диван. Що робити, щоб цього не відбувалося? Є кілька способів усунути звук надовго:

 1. Регулярне змазування. Кожна рухома деталь повинна бути оброблена, і мастило потрібно періодично оновлювати. Можна використовувати віск, парафін, силіконове або спеціальне аерозольне мастило.

 2. Підтягування кріплень. У диванах багато кріпильних елементів, які можуть почати скрипіти. Можна виявити їх на слух і періодично затягувати сильніше. Можна надягати на болти додаткові шайби, якщо до кінця стягнути стикове з'єднання не виходить.

Профілактичні роботи займають мінімум часу (в порівнянні з ремонтом), вимагають мінімум спеціальних знань і інструментів. Складний ремонт - заняття для професіоналів. Якщо ви не можете або не хочете ремонтувати диван своїми силами, спробуйте оцінити ступінь пошкоджень - можливо, немає сенсу витрачатися на ремонт старих меблів і вигідніше придбати нові.


Поширити:
Лишити відгук
<< Попередня стаття
Як зробити диван з палет: докладна інструкція
Наступна стаття >>
Як вибрати диван акордеон: всі переваги, недоліки, особливості