Ми проводимо в ліжку третину життя, а хтось навіть більше. Багато людей у ліжку снідають або вечеряють, п'ють вино, накладають косметику, граються з дітьми або домашніми вихованцями. Тому пляма на матраці - часте явище, іноді від неї не рятує ні простирадло, ні наматрацник. Які бувають забруднення і як з ними боротися?
Кожна пляма унікальна за складом і характеристиками. Щоб ефективно усувати плями, потрібно знати їхні особливості. Чим найчастіше забруднюються матраци:
Придумано багато лайфхаків, як почистити матрац своїми руками - від народних «фішок» на кшталт соди і ацетону до спеціалізованих засобів. Які з них будуть найефективнішими, покаже практика.
Матрац можна почистити засобами, які є в будь-якому будинку, продаються в магазинах, аптеках. Як швидко усунути забруднення підручними засобами?
Наматрацник білого кольору стане серйозною проблемою, якщо не знати, як почистити білий матрац в домашніх умовах. Використовуйте хлормісткий засіб-відбілювач - потріть виріб чистою білою тканиною, змоченою в хлорі, промийте матрац, висушіть. Ще один варіант - суміш прального порошку, гелю для посуду, засобу для чищення килимів. Обробіть сумішшю, протріть м'якою щіткою, промийте, висушіть.
Якщо матрац виділяє неприємний запах, скористайтеся народними засобами на кшталт водно-сольового розчину 3 до 1, соди, оцту з содою, нашатирного спирту. Нанесіть будь-який з них на поверхню виробу пульверизатором або серветкою, почекайте від 3 годин до доби, пропилососьте.
Іноді забруднення дуже сильне, і спальна приналежність вимагає прання. Неправильне прання здатна назавжди зіпсувати спальну приналежність. Як випрати матрац «безболісно»? Залежить від його наповнювача:
Як бачимо, абсолютна більшість матраців воду не переносить, оскільки наповнювач може втратити корисні властивості, збиватися, грудкуватися, пліснявіти.
Якщо виникла необхідність в пранні, покладіть матрац з синтетичним наповнювачем на дерев'яну або пластикову решітку, що спирається на краї ванни. Увітріть миючий засіб в забруднені місця, залиште на 2-3 години, промийте за допомогою теплого душу. Дайте стекти, добре просушіть на балконі, у дворі або біля гарячої батареї.
В особливо складних випадках потрібно глибока чистка наповнювача. Як почистити матрац всередині - просто розшийте його, вийміть вміст і періть окремо. Можна замінити частину набивки, якщо вона не є суцільним шматком, або віддати на реставрацію в компанію, яка спеціалізується на таких послугах.
Для гарантованої якості і цілісності виробу найкращим виходом буде хімчистка - виберіть перевірену фірму, або прочитайте відгуки про хімчистки вашого міста в інтернеті. Але далеко не всі такі компанії беруться за чистку матраців.
Провідні світові і українські бренди пропонують лінійки засобів для чищення тканин. Зокрема, відповідні препарати пропонують Amway, Vanish, Dr. Beckmann, Frosch та інші. Для білих матраців можуть використовуватися відбілювачі і засоби для виведення плям, для кольорових - лише засоби для виведення плям.
Спеціальних засобів, з якими роблять чистку матраців, не виробляються. Замість цього успішно застосовуються хімпрепарати для догляду за тканинами, килимами, м'якими меблями. Ці універсальні побутові засоби ефективно вирішують практично будь-які проблеми.
Перед тим як використовувати новий засіб, прочитайте інструкцію від виробника. Потім протестуйте препарат на малопомітній ділянці.
При очищенні не мочіть матрац рясно, інакше бруд затече всередину. Використовуйте не самі ці засоби, а піну від них. Наносьте піну губкою або пульверизатором, не натискаючи занадто активно на поверхню, щоб пляма не зробилося більшою. Важливо: щоб уникнути розводів, краще почистити всю приналежність для сну цілком. Після очищення висушіть виріб у дворі або на балконі, потім пропилососьте.
Найбільш результативний профілактичний засіб проти забруднення матраца - водонепроникний чохол. Якщо немає можливості купити настільки просунуту модель, придбайте будь-яку - це краще, ніж нічого. Регулярно (1 раз на 2-3 місяці) періть наматрацник. Не приймайте їжу в ліжку, не паліть, не займайтеся косметичними процедурами. Пилососьте матрац і міняйте постільну білизну не рідше 1 разу на 2 тижні - так ви швидше побачите свіжі плями.
Лишити відгук