меню
меню
меню
Pufetto
Pufetto меню
corner Каталог товарів
0 800 330 532 всі дзвінки безкоштовні
ua arrow ru Особистий кабінет Список бажань 0 Кошик товарів0

Монохромний інтер'єр: оригінальне рішення для будь-якого будинкуМонохромний інтер'єр: оригінальне рішення для будь-якого будинку

Монохром - це зовсім не відсутність кольору взагалі, як може здатися - в чорно-білому інтер'єрі жити постійно, мабуть, було б складно принайні психологічно, а використання одного якогось кольору у всіх його тонах, від білого до самого насиченого.

Зрозуміло, це зовсім ніяк не означає, що кімната, виконана в "50 відтінках якого завгодно" буде виглядати нудною або бляклої - інтер'єр може бути дуже цікавим, потрібно лише правильно підпорядкувати відтінки один одному. Монотонність ж при використанні близьких по тону кольорів може погубити всю ідею, так що важливо розібратися в цьому питанні докладніше.
Монохром - одне з найпростіших інтер'єрних рішень

Дизайн на основі одного кольору в різноманітних відтінках - одна з найпростіших завдань, якщо вірно вибрати його, з подібним рішенням легко впорається будь-який початківець дизайнер або навіть людина, зовсім далека від художнього бізнесу. Важливо враховувати при цьому кілька досить простих рекомендацій - і ваш інтер'єр буде радувати вас дуже довго і, можливо, дозволить продемонструвати оригінальність. Основних способів вирішення монохромного інтер'єру - три, розглянемо докладніше кожний з них.
Від великого до малого, від світлого - до темного

Помилка при виборі цього варіанту практично виключена, принцип дуже простий. Найбільші за обсягом елементи кімнати заповнюються найсвітлішим або навіть білим відтінком, мова про поле, стелі і стіни. Предмети меблів вибираються в цьому випадку в тій же кольоровій гамі, але темніше, а найтемніші - аксесуари та прикраси, килими, які за розмірами повинні бути менші меблів.

Найрозумнішим в цьому випадку буде не купувати повністю всі будматеріали і меблі, а відкласти сподобавшийся варіанти - можливо, сфотографувавши його при однаковому освітленні або зазначивши ідентичні відтінки на колірній карті. Потім ще раз прикинути їх до геометрії кімнати, продумати майбутні способи освітлення і тільки після цього здійснювати покупки.
Від великого - до малого, від темного - до світлого

Другий принцип теж дуже нескладно втілити в інтер'єрі - в цьому випадку вибір кольору відбувається зворотнім шляхом, від самого насиченого для великих об’єктів, а найсвітлішими виявляються аксесуари. Варто звернути увагу, що до цього варіанту потрібно ставитися з більшою обережністю, щоб приміщення в результаті не виглядало занадто темним і похмурим.
Однорідні та світлі монохромні інтер'єри

Такі інтер'єри виглядають повітряними, легкими і ніжними - вони добре підходять для кімнат, що виходять вікнами на північну сторону, темних або низьких приміщень. Найнебезпечнішим для початківців моментом може бути лише те, що кімната виявиться тонально невиразною і кілька туманною.

Ситуацію частково може врятувати застосування активних вертикалей або горизонталей, які будуть задавати зрозумілий і чіткий ритм кімнаті - це можуть бути або лінії масивної мебелі або великий малюнок на шпалерах у вигляді смужки.

Інший варіант візуального розведення світлого монохрома - введення в загальну композицію другого кольору, який не входитиме в основну застосовується в кімнаті. Наприклад, ліловий в зелений інтер'єр, жовтий - в блакитний і так далі. Як видно, цей вибір більше тяжіє до використання кольорів протилежного і контрастного спектра.

Можна також пограти фактурами і текстурами - наприклад, шпалери в кімнаті можуть бути однакових кольорів та відтінків, але сама поверхня буде різною, одна з них може виявитися з принтом або тисненням. Головне, щоб фактура в цьому випадку була виразною і зчитувалася відразу.
Чи можливий монохромний інтер'єр в темних відтінках?

Зрозуміло, хоча цей варіант застосовується значно рідше попередніх. Наприклад, дуже красиво виглядають інтер'єри в відтінках землі або охри, гіркого шоколаду, насиченого лавандового або бургунди в якості самого темного.

Але при цьому, звичайно, варто враховувати, що впевненість в обраній гамі повинна бути стовідсотковою, щоб колір не почав втомлювати вже в самий перший час після того, як ви закінчите ремонт. Найчастіше такий вибір роблять для клубів, ресторанів або інших місць, перебування в яких відносно недовге.

У разі будинку або квартири такий варіант буде визначено хороший для кімнат, які досить добре освітлені, або призначення яких - бути темними спочатку: домашній кінотеатр, більярдна або кімната для медитацій.

У будь-якому випадку, робота з насиченими складними кольорами - завдання не з легких, тому, якщо у вас є хоча б найменші сумніви в тому, що ви впораєтеся з нею самостійно, краще покликати на допомогу професійних дизайнерів або декораторів, які зуміють розібратися в нюансах хоча б на етапі планування.
Яскраві та чисті кольори

Теж застосовуються не так вже й часто для великих обсягів, оскільки і вони можуть дуже швидко стомлювати своєю активністю, тиснути на психіку. Їх краще залишити для акцентів або для невеликих приміщень функціонального характеру - ванної кімнати, передпокої (зрозуміло, що мова знову про ті приміщеннях, в яких ми проводимо не так вже й багато часу в порівнянні з іншими кімнатами).
Білий

Використання цього кольору варто розглянути окремо трохи докладніше. Білий є чи не єдиним кольором, який краще використовувати при будь-якому поєднанні - він буде пов'язувати всі відтінки між собою і надавати кімнаті баланс і завершеність.

Так, при цьому, можливо, буде виникати деяка загроза консервативності дизайну приміщення, але поєднання будь-якого кольору з білим - практично безпрограшна, це завжди виглядає нарядно, урочисто і дуже стильно.


Лишити відгук: