Цвіль шкодить не тільки зовнішньому вигляду меблів, але й вашому здоров'ю. Цей небезпечний і несимпатичний грибок з'являється досить швидко, а от вивести його — ціла проблема. Як вивести плісняву з меблів домашніми й промисловими засобами?
Цвіль — це грибок, який особливо шкідливий для алергіків, людей з проблемами дихання та хворими суглобами. Цвіль на меблях та інших матеріалах впізнати просто — вона утворює видимі плями. Розрізняють декілька її видів:
Два останні види побутової гнилі — найжорстокіші, їхнє виникнення призводить до руйнування поверхні. Вони нерідко з'являються на дерев'яних частинах меблів, а ось м'яку її частину вражає чорний грибок.
Пліснява проявляється в першу чергу неприємним різким запахом вогкості. Якщо ви відчули такий запах, огляньте стіни, підлогу і меблі в кімнаті. Швидше за все, ви виявите де-небудь в затишному місці специфічні плями нальоту.
Спори цього грибка мешкають практично в будь-якому приміщенні, але активно розвиваються тільки в особливих умовах. Серед причин їхнього виникнення — підвищена вологість (60-80%), погане опалення із середньою температурою від +4 до + 20°C.
Часто грибок з'являється у жителів перших поверхів, «завдяки» поганому утепленню підлоги, близькості підвалу та комунікацій. Квартира на останніх поверхах або приватний будинок також знаходяться в зоні ризику, якщо протікає дах або водопровідні труби.
Наліт може виникнути після того як в будинку прорвало каналізацію, зірвало кран, або сусіди затопили квартиру. Він «любить» приміщення, в яких немає провітрювання або недостатня вентиляція, або де на вікнах утворюється конденсат. Як же позбутися цвілі, чи можна зробити це самостійно?
Самостійно грибок можна прибрати двома шляхами — використовуючи народні або промислові засоби. Деякі засоби можуть стати причиною освітлення оббивки, тому перед тим, як вивести цвіль з тканини, проконсультуйтеся з продавцем.
Грибок можна прибрати без покупки побутової хімії. Посипте запліснявілі місця сіллю, харчовою содою або крохмалем, залиште на ніч. На ранок зберіть залишки порошку пилососом. Можна також застосовувати горілку або спирт — просочіть тканину, залиште на 8-12 годин, змийте.
Позбутися свіжих дрібних плям можна, протерши їх соком цибулі, ефірними оліями апельсина або чайного дерева.
Промислові спреї та гелі для боротьби з грибком можна використовувати на дерев'яних частинах меблів, щоб отримати швидкий результат. Очищувачі для м'яких меблів дозволять вивести плісняву з тканини.
Як вивести цвіль:
Важливо: перед тим, як обробити меблі, випробуйте новий засіб в непомітному місці на оббивці або дерев'яних частинах. Це потрібно, щоб не отримати несподіваних плям або пошкоджень.
На оббивці залишився неприємний запах? Його легко усунути! Варіанти, як прибрати запах з дивана, перевірені десятиліттями, а засоби знаходяться у вас під рукою.
Після цього залиште диван на вулиці або в провітрюваній кімнаті до висихання.
Щоб грибок не поширювався, потрібно прибрати всі його спори, а це буває дуже складно. Провести профілактику набагато простіше, ніж прибрати цвіль, яка вже з'явилася.
Найкращий помічник у профілактиці грибка на меблях — прибирання, яке повинна проводитися регулярно, не рідше 1 разу на тиждень. Не залишайте плісняві шансів!
Лишити відгук