Якість нічного сну «задає тон» робочому дню, тому спальня — найважливіша зона комфорту. Головне завдання цієї кімнати — забезпечити максимум зручності, затишку, релаксу. Комбінація кольорів і текстур, правильний вибір, розташування меблів допоможуть вирішити цю задачу. Як же правильно вибирати смисловий центр спальні — ліжко?
Ліжко повинне бути відповідним для регулярного комфортного сну. У нього повинні бути відповідні габарити, зручний матрац підходящої жорсткості.
Вибираючи меблі для нічного відпочинку, беріть до уваги кількість спальних місць, фізичні розміри.
Крім стандартних стаціонарних прямокутних виробів, ви можете вибрати:
Значення має матеріал, з якого виготовлені меблі. Корпус і спинка виконуються з натурального дерева або ДСП, рідше з металу (він дуже екологічний, довговічний, але важкий). В якості підстави популярні дерев'яні гнучкі ламелі або пружини, рідше купують моделі з суцільною підставою з дерева або металевої сітки.
За дизайном і кольором ліжко зазвичай підбирають у тон решті обстановці або комбінують меблі різних стилів, відтінків. Справжнім квестом може виявитися купівля спального місця під габарити приміщення. Для просторої спальні підійде будь-який розмір і форма, а у маленьку кімнату краще купувати трансформери, суміщені з диваном, шафою або кріслом, модульні комплекти.
При виборі за розміром часто припускаються помилки, звертаючи увагу тільки на заміри спального місця. Тим часом повний розмір завжди виявляється більшим. Щоб уникнути накладок, перед придбанням заміряйте вільне місце в кімнаті, дізнавайтеся у продавця повні габарити.
Довжина спального місця зазвичай стандартна — 2 м, хоча є варіанти 1.9, 2.2 м. По ширині ліжко буває:
Модель-односпалка встановлюється в основному для підлітків або в гостьових кімнатах. На полуторці можуть зручно розташуватися один сплячий будь-яких габаритів, двоє худорлявих людей. Двоспальний варіант — рекомендований вибір для пари, але якщо ви любите багато простору, можете спати поодинці. Чим вужчий простір для відпочинку, тим він незручніший.
Щоб визначити довжину, додайте до зросту більш високого користувача 10-15 см. Оптимальна ширина визначається так: ляжте на ліжко, широко розставте зігнуті в ліктях руки, звівши вказівні пальці на грудях. Якщо в цій позі ваші лікті звисають, ширини мало для здорового повноцінного сну. Ви не зможете перевертатися на бік, не ризикуючи впасти.
Врахуйте: від ліжка до інших меблів потрібно залишити відстань від 30 см (щоб дверцята могли відкриватися), і не менше 70 см (щоб можна було без проблем проходити та робити прибирання).
Комфортність сну залежить від висоти каркасу:
Верхній край матрацу повинен розташовуватися на рівні ваших колін.
Комплектація включає спинку з нижньою спинкою, а також бічні панелі, ніжки-опори, рамки підстави. Однак можна вибрати менш стандартний дизайн. Наприклад, якщо у користувача високий зріст, купіть модель без упору для ніг.
Зазвичай каркас виконаний у вигляді прямокутника — цей варіант найпростіший і найбільш практичний. Власникам просторої спальні можна купувати дизайнерські ліжка — круглі, овальні, дугоподібні. Для таких форм доведеться замовляти білизну в індивідуальному пошитті.
Ліжка роблять з:
Доповнюють стиль декоративні вставки зі шкіри з екокшкіри. Трендові моделі повністю обтягауться міцними красивими тканинами. Популярні рішення з оббивкою з довговічного текстилю: вельвету, велюру, шеніллу, антивандального скотчгарду, флоку-антікігтя. Така оббивка служить від 5 років.
Основа виконується з дерев'яних рейок (ламелей), що закріплюються на рамі з дерева або металу. Їх повинно бути від 15 на односпальному, від 30 — на двоспальному ліжку. Така основа забезпечує правильний відпочинок, розподіляючи навантаження по всьому тілу, а також вентиляцію матраца.
Найміцніші ламелі виготовляються з бука. Менш популярні суцільні основи з дерева, сітка з металу — вони не настільки комфортні для користувача.
В основу можуть монтуватися особливі висувні ящики для зберігання білизни або потаємні ніші, що відкриваються при піднятті спального місця.
Підйомна ліжко виглядає як стандартні моделі, але відрізняється від них наявністю особливого механізму. Цей механізм піднімає матрац, якщо вам необхідно дістати речі з ніші для зберігання.
Існує 3 види підйомних механізмів:
Односпальні ліжка дозволяють вбудувати як горизонтальний, так і вертикальний механізм підйому, двоспальні піднімаються виключно вертикально.
Іноді виріб з підйомною основою обладнується рухомим дном, що дозволяє легко проводити прибирання без необхідності рухати меблі.
На спинку можна спиратися при читанні, перегляді телевізора.
Ліжка з узголів'ям (без другої спинки) — найпоширеніша модель, найбільш практична покупка для найвищої людини. Ліжка з парою спинок відрізняються закінченим виглядом, але можуть не підійти людям, чий зріст вище середнього.
Моделі взагалі без спинок поступаються в комфорті, адже на них незручно сидіти або напівлежати. Спертися в такому ліжку вийде, тільки якщо його приставити до стіни, але в цьому випадку є ризик забруднити шпалери або фарбу. Якщо до стіни підставити можна, зупиніться на дизайні з однією спинкою.
Найзручніший варіант узголів'я — дерев'яний, зі вставкою зі шкіри або оббивкою з міцної тканини, що не брудниться.
Стиль — справа вашого смаку. Якщо хочете обставити спальню за останньою модою, зупиніться на лаконічних моделях з мінімумом декору. Загальну стилістику задає узголів'я — в першу чергу дивіться на нього.
Любите пишність, різьблені деталі, інкрустації, дорогі породи дерева? Купуйте меблі для спальні в стилі бароко, рококо, ар-деко в білому, золотому, червоному, синьому кольорі, натуральних відтінках.
Мрієте про сільське життя, не позбавлене витонченості? До ваших послуг ліжка в стилі прованс з двома спинками. Вибір матеріалів широкий (від ДСП до металу), переважають пастельні або натуральні відтінки, округлі обриси.
Віддаєте перевагу лаконічній красі? Вибирайте стилістику модерну з плавними формами з дерева або ДСП, оформленими в стриманій гамі.
Хочете створити футуристичний інтер'єр? Стиль хай-тек з його холодними яскравими квітами, геометричністю та металом вам допоможе.
Можна купити відразу цілий спальний гарнітур, витриманий в єдиному стилі, або зібрати його з елементів модульної системи.
Меблевики рекомендують купувати матрац окремо, вибираючи потрібний розмір точно під габарити каркасу. Вибір робиться за низкою характеристик:
Двосторонній матрац «зима-літо» зручний, але його треба вчасно перевертати на потрібну сторону, щоб спати комфортно.
Крім підйомної основи та висувних ящиків для білизни, ліжко доповнюється корисними аксесуарами. Це може бути підсвічування, що створює враження, наче спальне місце ширяє в повітрі. Воно дозволить не забитися в темряві.
Вбудовані тумби роблять конструкцію більш громіздкою, але дають можливість зберігати речі та не заважають вентиляції матраца. Вбудовані полки в районі голови зроблені для книг, різних дрібниць. Стінка збоку зберігає від холодних стін.
Дорогі моделі дозволяють провести дистанційну трансформацію (перетворити на диван або крісло), регулювати нахил спинки.
Щоб не забруднити ліжко, купіть для нього чохол, який легко випрати, замінити новим. Особливо це актуально для моделей з тканинною оббивкою каркасу.
За полірованим деревом потрібно доглядати тільки з сухою м'якою серветкою з фланелі. Тріщини на поліровці маскуються полірувальними пастами з силіконом або воском. Ліжка з ДСП протирають сухою серветкою з неагресивними мийними засобами.
Ліжко з дерева або ДСП не варто ставити близько до батареї, під прямі сонячні промені. У спальні не можна допускати високої вологості, щоб меблі не розбухли.
Метал протирають вологою тканиною з мильним розчином, місця з'єднання елементів регулярно змащують мастилом для металу.
Тканинна оббивка вимагає прибирання пилососом 1 раз на 7 днів. Чистити її можна засобами для текстилю, до складу яких не входить кислота.
Лишити відгук