Модний килим на підлозі став must have дизайну спальні. Піднімаючись з ліжка, так приємно відчути босими ступнями м'який ворс. Як купити килим в спальню, щоб він радував кожен день?
Матеріал - найважливіший критерій вибору килима в спальні. Зазвичай купують моделі з «природних» матеріалів - віскози, вовни, шовку. Однак синтетичні матеріали настільки високотехнологічні, що дизайнерський килим з них не поступиться «природним» за комфортом і красою, а за терміном служби перевершують.
Шерсть - натуральний матеріал тваринного походження. Шерстяний килим відрізняється високою волого- і шумопоглинаючою здатністю. Він міцний, стійкий до вогню, служить більше 10 років. Мінуси - накопичує електричний заряд, боїться молі.
Шовк - міцна, але делікатна нитка. Виріб з таких ниток естетично виглядає. Килимок з шовку м'який, міцний, еластичний, приємний до шкіри, дарує прохолоду в спеку. Недоліки - досить швидко мнеться, линяє і вигорає.
Бавовна - приємна на дотик, гігроскопічна, антиалергенна, стильна, проста в прибиранні і доступна. Її мінус - схильність до усадки і зім'яття.
Віскоза поєднує кращі властивості синтетики і натурального волокна. Зовні покриття з віскози нагадує шовк, відрізняється стійкістю кольору і візерунка. Віскозний килим не накопичує заряд, недорого коштує. Мінус - швидко вбирає вологу.
Поліестер - популярний недорогий матеріал, на дотик нагадує шерсть. Він не електризується, не боїться сонця, цвілі, бруду. Поліестеровий дизайнерський килим красиво виглядає і відмінно гріє.
Акрил - м'який, легкий палас з цього матеріалу довго зберігає свіжість кольору, не вигоряє, не мнеться. Швидко чиститься. Мінус - електризується.
Нейлон - зносостійкий штучний матеріал, який не втрачає форму, довго зберігає яскравість і текстуру, швидко очищається і сохне, але здатний погрубіти.
Поліпропілен (хіт-сет, терклон) максимально нагадує натуральні волокна. Він довго зберігає свіжість кольору, первісну форму, ворс. Такий виріб майже не брудниться, безпечний для алергіків, антистатичний.
Бажана фактура для килима в спальню визначається за ворсом. Він буває:
Моделі килимів бувають однорівневими (коли весь ворс однієї висоти) і комбінованими (є ділянки з розрізною фактурою і з петлевою).
Вироби з розрізними волокнами в залежності від скручування і довжини бувають:
Важливий показник - щільність полотна, що залежить від кількості вузликів на метр, товщини і висоти волокон. Чим більше вузликів, тим щільніший і складніший в догляді килим, тим вишуканіший малюнок. У спальню можна купити палас навіть з невисокою щільністю (до 100 тис.вузликів), хоча найпоширеніший варіант - від 250 до 350 тис.
Форма підлогового покриття в приміщенні для нічного відпочинку традиційно прямокутна або квадратна. Співвідношення сторін визначається за принципом «золотого перетину» - 1 до 0,62. Якщо ліжко нестандартне, на підлогу стелиться круглий або асиметричний палас.
Квадратним килимком доповнюється кімната такої ж форми, або коригується витягнута. Якщо інтер'єр потрібно пом'якшити, рекомендується використовувати овальний виріб.
Розмір покриття може бути будь-яким, залежить від габаритів спальні. Стандартні розміри - від 1.2х1.8 м до 2.7х3.6 м.
Традиційно у великій кімнаті стелиться килим, що майже сягає стін. Якщо двері відкриваються всередину, відстань від дверного отвору до кромки паласу має бути мінімум 50 см. Можна також покласти кілька невеликих виробів, виділяючи зону ліжка, крісла. туалетного столика. У маленькому приміщенні добре виглядає килим під ліжком, який виступає за його межі приблизно на півметра.
Визначаючись, який килим купити в спальню, враховуйте загальний стиль інтер'єру:
Вибираючи, який килим постелити в спальню, зупиніться на модному рішенні з 3D-орнаментами або стилі «потертий шик» із забарвленням і візерунком, наче вицвілими на сонці або від часу. Це актуальне рішення, яке довго не вийде з моди.
У «сонному царстві» добре виглядає сіра, біла, бежева і коричнева гамма. Найприроднішим варіантом буде сіро-коричневе покриття - воно підходить до всіх спокійних інтер'єрів. Яскраві соковиті відтінки активізують роботу мозку і ускладнюють сон. Однак навіть серед них є винятки - можна підібрати відтінок салатної зелені, весняного неба, стиглого персика, соковитої сливи або свіжої троянди.
Колір вироби підбирається під меблі. Однак він не повинен збігатися з ними повністю – бажана відмінність відтінків, малюнка, фактур. Забарвлення килима може відповідати кольору покривала, фіранок, стін.
Забарвленням можна відкоригувати простір і форму приміщення. Світлі холодні або нейтральні відтінки візуально розширюють кімнату, темні і помітні - «утискають». Якщо спальня невелика, виходить на північ, купуйте підлоговий текстиль теплих світлих тонів. У просторому «південному» приміщенні добре виглядають темні або холодні кольори.
Важливо: великий принт або візерунок підходять тільки для просторих кімнат.
Розташування килимів в спальні розраховується в залежності від ряду факторів, найважливіший - розстановка і розміри меблів. Існують перевірені варіанти.
Правильно вибравши килим для спальні, ви зробите кімнату відпочинку красивою, затишною, витративши мінімум коштів і зусиль.
Лишити відгук