меню
меню
меню
Pufetto
Pufetto меню
corner Каталог товарів
0 800 330 532 всі дзвінки безкоштовні
ua arrow ru Особистий кабінет Список бажань 0 Кошик товарів0

Що таке холлофайбер?Що таке холлофайбер?
Зміст


Синтетичні наповнювачі довговічніші, безпечніші, зручніші за натуральні. Серед них виділяється холлофайбер — практичний нетканий матеріал з великим набором «бонусів». Його можна використовувати в будівництві, швейній промисловості, меблевому виробництві, хендмейді. Щоб скористатися всіма його перевагами, потрібно розуміти, що таке холлофайбер.

Властивості та характеристики

Холлофайбер формується з тонких поліестерових волокон. Кожне волокно — тонка термопластична трубка, в якій розташовано декілька повітряних порожнин. Через таку структуру матеріал виходить легким, пружним, об'ємним. Він добре зберігає тепло, відрізняється довговічністю, механічною міцністю, легко відновлює форму. Волокниста структура надає матеріалу високу волого- та повітропроникність. Пил на гладких трубочках не осідає, а сторонні запахи безперешкодно виходять назовні.

Наповнювач холлофайбер випускає компанія Термопол. Вона пропонує продукцію кількох різновидів:

 1. Кульковий. Волокна з'єднуються у маленькі кульки, які менш щільно зчіплюються між собою. Такий наповнювач використовують для набивання іграшок, домашнього текстилю, м'яких виробів неправильної форми. Маркується «ПАФС».
 2. Меблевий. Має високу щільність. Використовується для шумоізоляції, у виробництві матраців, м'яких меблів. Маркується «МЕДІУМ», «ХАРД».
 3. Утеплюючий. Рулонний утеплювач для одягу, в тому числі дуже стійкий до горіння. Застосовується для пошиття взуття, звичайного та спецодягу, зокрема, костюмів для низьких та екстремально низьких температур. Маркується «СОФТ», «СОФТ НГ», «Фут», «ПЕК», «ТЕРМО», «КАРБО», «ПРОФІ», «АФ».
 4. Будівельний. Застосовується для звукопоглинання, звукоізоляції. Підходить для внутрішнього та зовнішнього утеплення будівель. Маркується «АКУСТІК», «СТРОЙ».
 5. Формувальний. Застосовується для додання «легкості» і створення об'єму. Використовується у виробництві дитячих товарів, ковдр, меблевих чохлів, інших аналогічних виробів. Маркується «ВОЛЮМЕТРІК».

Найпоширеніші позиції — холлофайбер для меблів, зимового та спеціального одягу, домашнього текстилю, дитячих товарів.

Всі види наповнювача виробляються з сильно закручених поліестерових трубочок, які щільно зчіплюються між собою. Властивості готового матеріалу залежать від його головної характеристики — щільності волокон.

Щільність різних видів холлофайбера в г/м²:

 • утеплювального —70-400;
 • меблевого — 100-2000;
 • будівельного — 200-2500;
 • формувального — 150-900.

За формою випуску наповнювач холлофайбер ділять на стрічковий, рулонний, кульковий та плити. Кульки продають в упаковках на вагу, а для стрічок, плит і рулонів можна вибрати різну товщину, довжину, ширину. Чим товщий лист, тим більша його пружність. Тому холлофайберні плити для виробництва меблів і матраців бувають товщиною до 100 мм. Мінімальну товщину 5 мм має утеплювальний наповнювач. Кульки не формуються в плити, тому не мають зафіксованої товщини. Їх продають на вагу, в зручних індивідуальних упаковках.холлофайбер

Переваги холлофайбера

Нетканий поліестеровий матеріал зручно зберігати, кроїти та використовувати в різних виробництвах. Наповнювач холлофайбер можна використовувати багато разів — його термін служби не обмежений. Наприклад, диван з ним можна перетягнути, а не міняти, якщо оббивка зноситься або зіпсується.

Легкість та м'якість доповнюються корисними властивостями:

 • шумоізоляцією,
 • терморегуляцією;
 • антистатичністю;
 • ефектом термосу;
 • збереженням тепла;
 • звукопоглинанням;
 • стійкістю до займання та горіння.

Холлофайбер високої якості застосовують в медичних та дитячих виробах. Синтетичний склад гарантує, що в наповнювач не заведуться гризуни, комахи, пилові кліщі, цвіль, грибок. Він не викликає алергії, забезпечує термічний захист від електричної дуги (в деяких модифікаціях), може використовуватися цілий рік, навіть в екстремальних кліматичних умовах. При цьому він не збивається в грудки, витримує сильні механічні дії, стійкий до прання.

 

Що вибрати, холлофайбер чи синтепон

Поліестерові скручені волокна нетоксичні, повністю безпечні — дозволяють працювати без спеціальних засобів захисту. Але при виробництві синтепону використовується клей, який робить матеріал менш екологічним. Крім того, синтепон повільніше відновлює форму, швидше зношується. Він гірше пропускає повітря, створюючи неприємний «парниковий ефект». Єдина перевага синтепону — значно доступніша вартість.

 зелений диван

Догляд за виробами з холлофайбера

Невибагливий матеріал не псується від впливу води, світла, неагресивних рідин. Щоб річ з таким наповнювачем прослужила якомога довше, її досить не залишати біля відкритого вогню та не розрізати. Холлофайбер можна поєднувати з будь-якими матеріалами. Зазвичай саме ці доповнення визначають, як можна доглядати за виробом, наприклад, як прати вироби з холлофайберу.

На одязі, а іноді на меблях, є бірки. На бірках вказується, які режими прання підходять для обраної речі. Іноді таких вказівок немає. Тоді можна подивитися вимоги до прання супутніх тканин і використовувати загальні поради, як прати холлофайбер:

 • прати можна в машинці і вручну;
 • попереднє замочування не потрібно;
 • рекомендована температура — до 30-40 градусів;
 • миючі засоби повинні бути слаболужними;
 • відповідні режими прання — «дбайливий» і «шовк»;
 • перекручування розчепить волокна й пошкодить матеріал;
 • від віджиму краще утриматися або не вибирати більше 550 обертів.

Щоб виріб добре висох, його потрібно розвісити в провітрюваному приміщенні або на вулиці. Речі потрібно добре розправляти, за необхідності — використовувати плечики, перевертати, струшувати для надання вихідної форми. Прасувати рекомендується при температурі нижче 100 градусів, якщо її витримують інші матеріали.догляд за виробами із холлофайбера

Якість і застосування холлофайбера

Простий у виробництві та зручний в експлуатації матеріал з'явився на ринку в 1997 році. З кожним роком він застосовується все частіше, поступово витісняючи синтепон, ватин та інші «старі» наповнювачі.

Його застосовують всюди — від виробництва іграшок до утеплення космічних станцій. Безпечність, надійність і практичність — ось що таке холлофайбер. Його приємно тримати в руках, при роботі з ним не потрібні захисні маски та костюми. Виникнення алергії виключене за рахунок повністю синтетичного походження наповнювача.

Матеріал легко монтується. За рахунок пружності він заповнює весь доступний простір, створюючи надійний захист від шуму та низьких температур. Використовуючи холлофайбер для меблів, можна отримати дуже м'який затишний наповнювач, що легко очищується від стандартних забруднень.

Холлофайбер має безліч аналогів і попередників. Але саме цей матеріал влаштовує більшість виробників і користувачів за співвідношенням ціни та якості. Меблі з ним довго залишаються затишними та зручними, їх легко оновлювати, не чіпаючи наповнювач.

Щоб переконатися в перевагах поліестерових волокон, можна вільно купити та протестувати холлофайбер в різних умовах. Він вас не розчарує.

 

Кутовий диван MartaPreloader

Кутовий диван Marta від 23 377 ₴ від 24 100 ₴-3%
Двомісний диван Livorno MixPreloader

Двомісний диван Livorno Mix від 15 699 ₴ від 16 140 ₴-3%
Розкладне крісло MattonePreloader

Розкладне крісло Mattone від 14 259 ₴ від 14 700 ₴-3%
Крісло CallistoPreloader

Крісло Callisto від 9 021 ₴ від 9 300 ₴-3%
Лишити відгук: