меню
меню
меню
Pufetto
Pufetto меню
corner Каталог товарів
0 800 330 532 всі дзвінки безкоштовні
ua arrow ru Особистий кабінет Список бажань 0 Кошик товарів0

Вдалі кольорові поєднання в інтер'єріВдалі кольорові поєднання в інтер'єрі

Часто трапляється так, що кольори не хочуть складатися в гармонійну картину, хоча сам по собі з обраних відтінків чудо, як хороший, і подобається власнику житла. Щоб цього не сталося, досить використовувати при підборі кольорів досить прості правила - і все неодмінно вийде найкращим чином, а ваша сім'я буде довго і щасливо жити в затишному і психологічно комфортному просторі.

Теорія полутонів

У кожному магазині будівельних матеріалів і фарб, у виробників меблів і у дизайнерів є кольорове коло, вигадане французьким художником Делакруа ще в XIX столітті. Кольоровий трикутник вказує своїми вершинами на три первинні кольори - червоний, жовтий і синій. Решта всіх кольорів і їх відтінки виходять в результаті змішування перших трьох. Промутні кольори - помаранчевий, зелений і фіолетовий - розташовані на сторонах цього трикутника. Щоб уявити цю теорію більш наочно, досить згадати веселку з плавно перетікаючими кольорами один в одний.

В результаті виходить коло з 12 кольорів з поділом на теплі і холодні (присутність синього визначає холодний підтон, жовтий ж робить будь-який тон теплим). Найбільш гармонійними визнані поєднання з родинно-контрастних кольорів. Це означає, що просте обертання трикутника всередині отриманої палітри буде вказувати на гарантовано хороші комбінації відтінків.

Теплі і холодні кольори

Часто вважають за краще використовувати поєднання "єдиної температури", не змішуючи холодні і теплі відтінки. З одного боку, це розумно - наприклад, інтер'єр в теплих відтінках "Весни" або "Осені" виявиться дуже позитивним і життєрадісним, в той час як "Літо" і більш контрастна "Зима" будуть надавати відчуття прохолоди в кімнаті. Цих базових рекомендацій досить просто дотримуватися - і ефект виявиться дійсно непоганим, що особливо важливо для тих, хто проектує дизайн будинку самостійно. Більш сміливі поєднання краще залишити для професіоналів.кольорове коло

Обсяг кольору і вибір тону

Глибина тона теж дуже важлива: відтінок може бути ледь помітним в білому, і бути глибоким і ледве помітним на майже чорному, але він все ж залишиться кольором. Є дуже простий прийом, що допомагає визначити, чи правильно обраний тон того або іншого кольору. Досить уявити інтер'єр у вигляді чорно-білої фотографії (або просто змінити налаштування фото в телефоні на монохромне) - і подивитися, наскільки добре графічно сприймаються отримані форми і силуети. Якщо картинка виходить чіткою і приємною - все в порядку, якщо ж якісь елементи зливаються один з одним в незрозумілу сіру масу, є сенс задуматися про посилення або ослаблення конкретних речей і предметів. Занадто яскраві контрастні поєднання досить швидко стомлюють і набридають на великих просторах, краще залишити їх для оббивки меблів або штор.інтер'єр


інтер'єр

Найчастіше один колір вибирається "головним" в кімнаті - саме він повинен займати трохи більше половини всього обсягу, решта кольорів може бути тільки супутніми і доповнювати, щоб не вступати в конфлікт з "першою скрипкою". Ці доповнення можуть бути контрастними (дивимося коло відтінків). Основне правило при виборі кольорів для кімнати: найтемніший - підлога, це створює відчуття стійкості і по-хорошому заземляє, найсвітліший - стеля, в іншому випадку буде не дуже комфортно, коли "тиснуть" зверху кольором. Меблі повинні бути світліші підлоги, але темніше стін. Звичайно, це правило досить умовно, але порушувати його потрібно дуже акуратно.

Монохром

Це не тільки чорно-біла гама, але і будь-який колір в градації від самого світлого до найтемнішого відтінку. Такий інтер'єр, безумовно, досить легко виконати самостійно, але щоб він не здавався занадто монотонним, акценти краще вибирати іншої кольорової гами - якісь предмети м'яких меблів, лампи, картини на стінах або подушки на вашому зручному дивані.кольорові поєднання

Зорові ефекти кольорових поєднань

Правильно підібраною палітрою інтер'єру можна досягти різних візуальних ефектів: створити відчуття тепла в прохолодній кімнаті або, навпаки, додавши цілющої прохолоди приміщенню, розташованому на південній спекотної стороні. Можна збільшити або зменшити простір, витягнути його в висоту або зробити більш компактним - це залежить від конкретних завдань, які потрібно реалізувати в процесі декорування конкретної кімнати.Лишити відгук: