Що таке пружинний блок в дивані

Який пружинний блок вибрати для дивана: види, переваги, недоліки
Дивани на пружинах поширені більше, ніж всі інші - вони довговічні, міцні, зручні і більш доступні за ціною. Деякі види наповнювачів дозволяють використовувати диван з пружинним блоком як зручне місце для щоденного сну. Є три основні види пружин, які застосовують у сидіннях м'яких меблів.

Види пружинних блоків в диванах
В диван можна поміщати пружини різної форми і розміру, але всі варіанти можна звести до трьох базових типів: змійка, залежні і незалежні пружини.
Змійка
Що таке пружинна змійка в дивані: дерев'яний каркас, до якого кріпляться металеві плоскі пружини. На них кладеться щільний лист поролону для м'якості, але пружини все одно можна відчути рукою. Вони прогинаються під тиском - створюють невеликий ефект гамака і можуть скрипіти. Для «спальних» меблів такий блок не підходить - не розрахований на велику ширину, не створює хорошої підтримки для спини.
Боннель
Залежні пружини Bonnel (Боннель) - економ-варіант наповнювача для м'яких меблів. Конструкція матраца Bonnel включає:
Двоконусні пружини. За формою вони нагадують пісочний годинник - звужуються до середини. Їх виробляють із загартованої високовуглецевої сталі і жорстко закріплюють зі збереженням внутрішньої напруги. Дріт для пружин буває від 1.2 до 2.2 мм завтовшки. Діаметр пружини змінюється приблизно від 10 до 6 см, число витків - 4 або 5.
Жорсткий зовнішній каркас. Складається з двох металевих прямокутних рам. Дріт для рам буває в 5-7 разів товщим за пружини. Краї кожного контуру закруглені, щоб матрац не травмував користувачів.
Сполучні спіралі. Вони з'єднують між собою два сусідніх ряди пружин. Спіралі «працюють» в парі - захоплюють верхні і нижні витки пружин сусідніх рядів. Їх виробляють з найтоншого дроту - так основні елементи отримують велику рухливість.
Додаткові кріплення. Частина пружин відноситься до каркасу і закріплюється на ньому. Для цього використовують плоскі вигнуті металеві пластинки.
Виробництво блоків Боннель просте, тому базові матраци з ними коштують недорого. Щільність пружин становить від 150 до 350 шт. на м2, чим вона більша, тим дорожче обійдеться виріб. Щільність вище 350 шт. на м2 майже не використовують - пружини звичайного розміру починають «конфліктувати» одна з однією - тертися, скрипіти. Чим більша щільність (до 350 шт на м2), тим точніше підтримується тіло - спати зручніше і розслаблятися легше.
Додаткові переваги Bonnel - довговічність, здатність витримувати навантаження більше 150 кг. Недоліки такого типу наповнювача - скрипи (з'являються з часом) і ефект гамака. Якщо сісти на поверхню матраца Боннель, пружини під вами просядуть. Вони потягнуть за собою сусідні, ефект натягнення розійдеться до зовнішнього каркаса. Утворюється поглиблення, в яке «сповзе» сусід по дивану чи предмети, що лежать поруч.
Боннель не використовується незалежно. На блок кладеться вирівнюючий і пом'якшувальний шар. Він може бути цілісним (наприклад, з ППУ) або складовим. У «бутерброд» додаткових шарів можуть входити: латекс, поролон, кокосова койра, повсть, меморіпена, струттофайбер. Вони можуть компенсувати ефект гамака. Наприклад, ППУ і латекс підлаштовуватимуться під форму тіла, а койра рівномірніше розподілить навантаження. Bonnel з поролоном вважається найкращим варіантом для диванів без механізмів трансформації.
Незалежний блок
Незалежні пружини вважають найкращим варіантом в диванах щоденного сну. Що таке незалежний пружинний блок в дивані:
кожна пружина поміщена в окремий тканинний чохол;
пружини не з'єднані між собою - зшиті їх «оболонки»;
чохли зшиваються рядами, ряди можуть становити різні «зони жорсткості».
Незалежні пружини забезпечують ортопедичний ефект. Вони не «тягнуть» за собою сусідні елементи - кожна пружина реагує на область тиску окремо. Ефект схожий з «механізмом роботи» латексу - поверхня приймає анатомічну форму, підтримує хребет у правильному положенні.
Пружини в незалежних блоках можуть бути різними. У ряді матраців об'єднують різні пружини, щоб створити до 15 зон жорсткості - для плечей, шиї, попереку, області тазу. На незалежні пружини теж йде сталевий дріт 1.2-2.2 мм. З неї роблять прямі і двоконусні пружини 2-6 см в діаметрі з числом витків до 8. Через менші розміри зростає щільність - використовується від 250 до 1200 пружин на м2. Найбільша щільність у подвійних пружин, коли менша з них вставлена в більшу.
Для пошиття чохлів застосовують спанбонд - синтетичне поліпропіленове неткане полотно. Воно не гниє, не викликає алергії, не стає «розсадником» паразитів і цвілі. У виробництві не використовується клей і токсичні речовини. Матеріал добре пропускає повітря, не псується від вологості і води. Він не електризується, не горить, не реагує з хімічними речовинами. Спанбонд безпечний для здоров'я, простий у виробництві і зручний в пошитті - це відмінний матеріал для використання в матраці, який не сильно здорожує виріб.
Незалежні блоки обмежують щільним каркасом з боків. Зверху і знизу поміщають ті ж шари, що в матраци Bonnel - ППУ, койру, повсть, латекс, струтофайбер, меморіпіну.

Які бувають пружинні блоки в диванах
Найчастіше зустрічаються:
Bonnel;
Pocket Spring;
MultiPocket;
MicroPocket;
DualPocket.
Bonnel - для нерозкладних диванів. Використання залежних пружин в диванах без трансформації дозволяє знизити ціну меблів. Ортопедичний ефект на сидінні не потрібен, а достатню м'якість забезпечує шар поролону. Граничне навантаження для Боннель - 140 кг.
PocketSpring - для сну. ПокетСпрінг - базовий тип незалежних пружинних блоків. Так можуть називатися блоки малої і середньої щільності (зазвичай до 450 шт./м2). Часто PocketSpring для щоденного сну ділять на 3, 5 і 7 зон жорсткості. Максимальне навантаження різних версій PocketSpring коливається від 80 до 120 кг.
MultiPocket - для сну, навантаження до 110 кг. Маленькі пружини з щільністю 500-1000 шт/м2 набагато краще підлаштовуються під анатомічні особливості і мають більшу міцність. Пружини меншого розміру більш «чуйно» реагують на тиск - дуже добре підлаштовуються під користувача.
MicroPocket - для сну, навантаження до 150 кг. Це покращений MultiPocket, в якому щільність пружин стартує від 1000-1200 шт./м2. Матрац не «виростає» в висоту - це зручно для розкладних диванів. При цьому у нього зберігається хороший ортопедичний ефект за рахунок великої кількості елементів.
DualPocket - для сну, для людей з великою різницею у вазі. У таких блоках одна пружина вставляється в іншу. Спочатку на тиск реагує зовнішній компонент. Його напруги вистачає для компенсації невеликого навантаження - людині з невеликою вагою буде м'яко і комфортно. Якщо вага велика і зовнішня пружина просідає, починає стискатися внутрішня. Вона компенсує велике навантаження і створює анатомічний ефект в своїй «ваговій категорії».
Це основні види пружинних блоків для м'яких меблів. Є інші варіанти, наприклад, IQSpring, DuplexSpring, SmartSpring. Що вибрати, залежить від того, як ви використовуєте диван. Для сну вибирайте незалежні пружини, для інших випадків - залежні.

Пружини або ППУ
Існують десятки видів пружинних блоків і пінополіуретанів для матраців. Вони відрізняються щільністю, твердістю, довговічністю, пружністю і іншими параметрами. Хороший ППУ буде кращим за погані пружини, і навпаки. Тому не можна однозначно відповісти, який диван краще - пружинний або пенополіуретановий. Блоки пружин простіші у виробництві, тому комфортний диван з ними може бути дешевшим. Але ППУ ніколи не скрипітиме. Bonnel при появі скрипів можна змастити. Незалежні пружини виймати з чохлів складніше.
Пружинний блок - практичний диванний наповнювач, на якому зручно відпочивати. Диван на пружинах може бути таким же зручним, як ліжко зі спеціальним ортопедичним матрацом. Вибравши наповнювач правильно, ви отримаєте відмінне місце для відпочинку.