меню
меню
меню
Pufetto
Pufetto меню
corner Каталог товарів
0 800 330 532 всі дзвінки безкоштовні
ua arrow ru Особистий кабінет Список бажань 0 Кошик товарів0

Які бувають матраци на диван: правила виборуЯкі бувають матраци на диван: правила вибору

Проводите багато часу на дивані або відпочиваєте на ньому тільки зрідка? Якість спального місця буде впливати на ваше здоров'я. Правильний матрац допоможе відпочити, відновити сили. Неправильний здатен зіпсувати настрій, «подарувати» болі у спині. Щоб уберегтися від неприємних наслідків, потрібно знати, як вибрати матрац на диван, що враховувати при виборі.

Основні характеристики

Властивості матраца залежать від призначення меблів. Наприклад, на кухонному куточку він не повинен бути великим - досить тонкого шару пружного поролону. Найкращі для комфортного відпочинку - дивани з ортопедичним матрацом. Вони дбайливіше ставляться до спини, але дорожчі у виробництві. Матраци для нерозкладних диванів простіші, дешевші. Але добре відпочити на них навряд чи вийде.

У матраців існує п'ять рівнів жорсткості. Виріб може бути м'яким, середньом′яким, середнім, середньожорстким, жорстким. Ця характеристика показує, яке навантаження він може витримати. Чим м'якша поверхня для сну, тим нижчим, легшим повинен бути користувач. У диванах зазвичай використовується жорсткість не нижче середньої - посадочні місця повинні залишатися досить жорсткими, щоб користувачі з будь-якою вагою не «тонули» в них.Пружини у чохлах

Матеріали наповнювачів

Матраци для дивана розрізняються за наповнювачами і бувають:

 • з поролоном;
 • з пружинами.

Поролон (він же - ППУ, пінополіуретан, «піна») - синтетичний матеріал, який використовується практично у всіх м'яких меблях. У комплекті з пружинами ППУ ізолює жорстку поверхню блоку. Якщо пружин немає, ППУ надає м'якість, пружність.

Головна властивість поролону - щільність. Чим вона вища, тим довговічнішою (і дорожчою) буде м'яка частина. Служити більше 5 років буде ППУ щільністю не нижче 35. Для армованого поролону підходить щільність від 28 і вище. Найміцнішими, найбільш комфортними вважаються високоеластичні піни (нижня межа щільності - 30).

У диванах використовуються три основні типи пружин: змійка, залежні, незалежні.Тримісний диван

Змійка не може бути окремим наповнювачем - це вид посилення блоку поролону, який укладається зверху. Кілька пружин закріплюються на меблевому каркасі, поверх них розміщується поролон. Сидіння з таким пружинним блоком отримує більше пружності, але утворює ефект гамака, може скрипіти.

Пружинний блок Bonnel - конструкція з пружин, міцно прикріплених до єдиної основи. Це недорогий варіант, у якого немає ортопедичного ефекту. Його основна перевага - низька ціна. У м'яких меблів із залежними пружинами іноді бувають додаткові шари піни з сегментами різної щільності, які її забезпечують.

Незалежний пружинний блок складається з окремих пружин, поміщених в окремі тканинні чохли. Чохли нежорстко скріплюються між собою в блоки - кожна пружина реагує на свою область навантаження, при цьому всі компоненти залишаються вирівняними.

Потрібна обшивка, що добре провітрюється, щоб всередині виробу не підвищувалась вологість, не застоювалось повітря. Чохли для диванних матраців рідко бувають знімними, тому не повинні швидко забруднюватися, збирати пил.Розкладний диван

Який матрац на диван краще: види, відмінності

Навіть матраци з однією основою можуть сильно відрізнятися за властивостями. Готовий виріб нагадує бутерброд із різних шарів наповнювачів. Наприклад, поверх блоку Bonnel можна покласти шар щільного ППУ, меморіпіни - вийде м'яка поверхня для сну з ортопедичним ефектом. Якщо на Bonnel покласти шар койри або повсті, а зверху - тонкий шар ППУ, то меблі отримають високу жорсткість.

Комбінації наповнювачів можуть бути різними. Тому зрозуміти, який матрац на диван краще, можна тільки після того, як ви самі його протестуєте. Матраци можуть відрізнятися:

 • жорсткістю - вона залежить від типу, товщини верхнього шару;
 • висотою - вона залежить від кількості, типу використаних матеріалів;
 • додатковими ефектами - наприклад, утриманням або відведенням тепла;
 • ортопедичним ефектом - як добре поверхня «підлаштовується» під форму тіла, підтримує його.

Також є топпер для дивана. Що це таке: додатковий тонкий матрац (товщиною 2-8 см), що коригує жорсткість, приховує нерівності спального місця. У його конструкції немає пружин - виріб можна складати або зкочувати, компактно зберігати. Зазвичай до топпера пришиті петлі-гумки по кутах, які дозволяють швидко і надійно його закріпити.

Топпер може:

 • працювати як захисний наматрацник;
 • змінювати жорсткість спального місця;
 • зробити місце для сну рівним;
 • утеплити спальню взимку.Як вибрати топпер на диван за матеріалом:

 1. Латекс. Натуральний еластичний матеріал, який не викликає алергії. Він в'язкий, нетоксичний, має ортопедичний ефект. Особливість латексу - гарне збереження тепла, тому латексний топпер особливо доречний у холодний сезон. Топпер з латексом використовується для вирівнювання або пом'якшення спального місця.
 2. Кокосова койра. Це волокна горіхів кокоса, які мають високу жорсткість. Койра не гниє, за нею не потрібен особливий догляд, а запах від нового матраца швидко вивітрюється. Сильний запах буде у нового топпера, якщо для його створення виробник вибрав метод латексного просочення. Койровий топпер підвищує жорсткість спального місця.
 3. Меморіформ. Штучний матеріал у вигляді піни з відкритою ячеїстою структурою. Цей вид ППУ відмінно вентилюється. Поступово випускаючи повітря під тиском, він нерівномірно ущільнюється, приймаючи форму тіла. Топпер з піни зробить спальне місце м'якшим, комфортнішим, його рекомендують використовувати при порушенні кровообігу, хворобах суглобів. Топпер з меморіформу підвищує м'якість спального місця.
 4. Струтофайбер. Синтетичний матеріал з волокон, що стоять вертикально або під невеликим кутом. Матеріал може бути комбінованим - іноді в нього можуть додаватися натуральні компоненти, наприклад, койра, вовна, водорості. Безпечний гіпоалергенний струтофайбер має властивості ППУ, але краще вентилюється. Цей наповнювач пружний, надійний, довговічний, відносно недорогий. Топпер з струтофайбера відмінно згладжує нерівності.

Як підібрати розмір? Виміряйте довжину, ширину спального місця. Топпер повинен бути таким же або більшим на 3-5 см з кожного краю (зручно, якщо ви рухаєтесь уві сні).

Використання топпера може бути корисним, якщо диван трохи продавився, на спальному місці є відчутні улоговини, поверхня для сну занадто м'яка або жорстка. Як тільки потреба в додатковому покритті відпадає, його можна легко прибрати в шафу або білизняний нішу. Ящики для білизни є майже у всіх розкладних диванів.Лишити відгук: